enteresan.com LogoKarşımdakinin Acısı Benim Acım

Psikolog Dr Stuart Derbyshire Yaptığı bir araştırmada insanların karşısındakinin duygusal ya da fiziksel acılarını kendilerininde hissettiğini tespit etti...
Karşımdakinin Acısı Benim Acım

Çoğumuz için bir başkasının acısını paylaşmak demek, o kişinin yaşadığı üzüntü ya da acıyı anlayabilmek demektir. Ancak kimileri için bu duygusal bir acıdan öte fiziksel acıya da dönüşebiliyor. Araştırmalara göre bazı insanlar karşılarındaki kişinin çektiği duygusal acıya karşılık olarak fiziksel anlamda acı çekmeye başlıyor. Psikolog Dr Stuart Derbyshire, 123 üniversite öğrencisine acı çeken hastalar ve sporcuların olduğu video klipleri göstererek tepkilerini ölçtü. Tüm öğrenciler gördükleri videoların en az biri için duygusal acı yaşadıklarını söyledi. Bir kısmıysa izledikleri kişinin acı çektikleri bedensel parçada onların da acı duyduğunu söyledi. Klipler izlenirken çekilen beyin taramaları, duyulan fiziksel acının gerçek olduğunu gösterdi.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Günün Fıkrası :)

Matematik dersinde kadın öğretmen öğrencilere sorar: – Bir ağacın dalında 5 tane kuş var. Taş attım, iki tanesini vurdum.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.