enteresan.com LogoKarta: Sopa ile elektrik tellerinin kısa devre yapmasını sağlayan dahi orangutan

Avustralya'daki hayvanat bahçesinde yaşayan zeki orangutan elektrik kablolarının kısa devre yapmasını sağlayarak kafesinden kaçmayı başardı.
Karta: Sopa ile elektrik tellerinin kısa devre yapmasını sağlayan dahi orangutan

Becerikli dişi orangutan Karta dâhiyane kaçış planını hayata geçirmeden önce ellerinde sakinleştirici silahlarla dolaşan güvenlik görevlilerini fark etti, planının suya düştüğünü anladı ve kafesine geri döndü. Hayvanat bahçesi müdürü Peter Whitehead, Karta'nın her zaman kurnazca davranıp güvenliği alt etmeyi denediğini, fakat bu sefer dâhice bir planla ortaya çıktığını ifade etti. Karta kafesini çevreleyen elektrik tellerini bir sopa yardımıyla bükerek güç kaynağının kapanmasını sağladı. Sonrasında tellere tırmanak çalılarla kaplı bir alana giriş yaptı. Karşısına çıkan beton duvar ise onu yıldırmaya yetmedi. Sopa, ot ve bitki köklerini kullanarak kendine geçici bir merdiven yapan orangutan duvarın tepesine çıkmayı başardı. Karta'nın müthiş kaçışını fark eden görevliler, ziyaretçileri güvenli bir alanda toplayarak giriş kapılarını kapattılar. Diğer görevliler Karta'nın birkaç metre mesafedeki ziyaretçi alanına zıplaması ihtimaline karşı sakinleştirici silahlarla hazırda beklemeye koyuldular. Yaklaşık yarım saat boyunca duvarın tepesinde kalan Karta ellerinde sakinleştirici ok fırlatan silahlar bulunan görevlileri izledikten sonra durumun kendisi için daha iyi bir hale dönüşmeyeceğini düşünmüş olacak ki, ana kafesine geri dönüş yaptı.

Karta: Sopa ile elektrik tellerinin kısa devre yapmasını sağlayan dahi orangutan

Karta: Sopa ile elektrik tellerinin kısa devre yapmasını sağlayan dahi orangutan

Karta: Sopa ile elektrik tellerinin kısa devre yapmasını sağlayan dahi orangutan

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Yeni Yıl Mucizesi Dördüzler

Sean ve Lisa Kelly, yanıbaşlarında duran sepetteki dördüzlerine bakmaktan kendilerini alamıyor.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Dış Görünüşü Yüzünden Hor Görülen Hemşirenin Cevabı Olay Yarattı!

İşini iyi yaptıktan sonra insanların dış görünüşleri hiç önemli değildir ve bu konuda yorum yapmak da kimseye düşmez. Ama gel gelelim ki saçları renkli olan bir hemşireye tepki gösteren kişi gibi pek çok kişi var.. İşte bu renkli saçlı, dövmeli ve piercing taşıyan hemşirenin kendisini eleştiren market çalışanına olay yaratan cevabı!

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.