enteresan.com LogoKarta: Sopa ile elektrik tellerinin kısa devre yapmasını sağlayan dahi orangutan

Avustralya'daki hayvanat bahçesinde yaşayan zeki orangutan elektrik kablolarının kısa devre yapmasını sağlayarak kafesinden kaçmayı başardı.
Karta: Sopa ile elektrik tellerinin kısa devre yapmasını sağlayan dahi orangutan

Becerikli dişi orangutan Karta dâhiyane kaçış planını hayata geçirmeden önce ellerinde sakinleştirici silahlarla dolaşan güvenlik görevlilerini fark etti, planının suya düştüğünü anladı ve kafesine geri döndü. Hayvanat bahçesi müdürü Peter Whitehead, Karta'nın her zaman kurnazca davranıp güvenliği alt etmeyi denediğini, fakat bu sefer dâhice bir planla ortaya çıktığını ifade etti. Karta kafesini çevreleyen elektrik tellerini bir sopa yardımıyla bükerek güç kaynağının kapanmasını sağladı. Sonrasında tellere tırmanak çalılarla kaplı bir alana giriş yaptı. Karşısına çıkan beton duvar ise onu yıldırmaya yetmedi. Sopa, ot ve bitki köklerini kullanarak kendine geçici bir merdiven yapan orangutan duvarın tepesine çıkmayı başardı. Karta'nın müthiş kaçışını fark eden görevliler, ziyaretçileri güvenli bir alanda toplayarak giriş kapılarını kapattılar. Diğer görevliler Karta'nın birkaç metre mesafedeki ziyaretçi alanına zıplaması ihtimaline karşı sakinleştirici silahlarla hazırda beklemeye koyuldular. Yaklaşık yarım saat boyunca duvarın tepesinde kalan Karta ellerinde sakinleştirici ok fırlatan silahlar bulunan görevlileri izledikten sonra durumun kendisi için daha iyi bir hale dönüşmeyeceğini düşünmüş olacak ki, ana kafesine geri dönüş yaptı.

Karta: Sopa ile elektrik tellerinin kısa devre yapmasını sağlayan dahi orangutan

Karta: Sopa ile elektrik tellerinin kısa devre yapmasını sağlayan dahi orangutan

Karta: Sopa ile elektrik tellerinin kısa devre yapmasını sağlayan dahi orangutan

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.