enteresan.com LogoKendi Kendini Ameliyat Etmeye Çalışan Kadın

Çinli kadın sıradan bir mutfak bıçağıyla kendi kendini ameliyat etmeye çalıştı.
Kendi Kendini Ameliyat Etmeye Çalışan Kadın

53 yaşındaki Wu Yuanbi, göçmen işçi olarak çalışıyor ve 13 yıldır da Budd-Chiari sendromu adı verilen bir hastalıkla boğuşuyor. Bu hastalık yavaş yavaş midesinin sıvıyla dolmasına neden oluyor ki bu da Yuanbi'nin çalışmasına hatta günlük işlerini yapmasına mani oluyor.

Kendi Kendini Ameliyat Etmeye Çalışan Kadın

2002 yılında Wu ve ailesi tüm birikimlerini ameliyat parasına harcamış ve Wu'nun karnından 25 litre sıvı çıkartılmış. Ancak hastalık devam etmiş ve Wu ikinci bir ameliyata ihtayaç duymuş. 7700 dolarlık ameliyat masrafını ödeyecek durumda olmayan Wu insanı şoke eden bir şey yapmaya karar vermiş.

Bir gün eşi işe gittekten sonra Wu midesinde basıncı azaltmak umuduyla çaresizce mutfak bıçağı ile karnını yarmış. Kocası eve geldiğinde karısını sarı bir sıvı içinde kıvranırken bulmuş. Neyse ki hastaneye yetiştirilen kadın tıbbi müdahale ile kurtarılmış. İşin an acıklı yanı ise Wu'nun sonrasında kurduğu cümle:

"Ölseydim en azından ailemi bana bakma zahmetinden kurtarmış olurdum."

Medyanın bu acı olaya ilgi göstermesi sayesinde Wu Yuanbi şu an ücretsiz olarak tedavi görüyor ama karnı gene sıvıyla dolduğunda ne olacağını kimse bilmiyor...

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.