enteresan.com LogoKendi Kendini Ameliyat Etmeye Çalışan Kadın

Çinli kadın sıradan bir mutfak bıçağıyla kendi kendini ameliyat etmeye çalıştı.
Kendi Kendini Ameliyat Etmeye Çalışan Kadın

53 yaşındaki Wu Yuanbi, göçmen işçi olarak çalışıyor ve 13 yıldır da Budd-Chiari sendromu adı verilen bir hastalıkla boğuşuyor. Bu hastalık yavaş yavaş midesinin sıvıyla dolmasına neden oluyor ki bu da Yuanbi'nin çalışmasına hatta günlük işlerini yapmasına mani oluyor.

Kendi Kendini Ameliyat Etmeye Çalışan Kadın

2002 yılında Wu ve ailesi tüm birikimlerini ameliyat parasına harcamış ve Wu'nun karnından 25 litre sıvı çıkartılmış. Ancak hastalık devam etmiş ve Wu ikinci bir ameliyata ihtayaç duymuş. 7700 dolarlık ameliyat masrafını ödeyecek durumda olmayan Wu insanı şoke eden bir şey yapmaya karar vermiş.

Bir gün eşi işe gittekten sonra Wu midesinde basıncı azaltmak umuduyla çaresizce mutfak bıçağı ile karnını yarmış. Kocası eve geldiğinde karısını sarı bir sıvı içinde kıvranırken bulmuş. Neyse ki hastaneye yetiştirilen kadın tıbbi müdahale ile kurtarılmış. İşin an acıklı yanı ise Wu'nun sonrasında kurduğu cümle:

"Ölseydim en azından ailemi bana bakma zahmetinden kurtarmış olurdum."

Medyanın bu acı olaya ilgi göstermesi sayesinde Wu Yuanbi şu an ücretsiz olarak tedavi görüyor ama karnı gene sıvıyla dolduğunda ne olacağını kimse bilmiyor...