enteresan.com LogoKilo Vermenin Yeni Yolu: Bulmaca

Yok artık demeyin gerçekten bulmaca veya sudoku çözmek insanlara saatte 90 kalori kaybettiriyor...
Kilo Vermenin Yeni Yolu: Bulmaca

En sevdiğiniz koltuğunuzda oturup bulmaca ya da Sudoku çözmek kalorilerinizi yakmak için pek etkili bir yolmuş gibi görünmüyor. Fakat spor merkezine gitmekten vazgeçtiyseniz bu haberi okuyunca oldukça şaşırabilir, hatta sevinebilirsiniz. Bir saat boyunca bulmaca çözmek, pek çok bisküvide bulunan kaloriden daha fazlasını yakmanızı sağlıyor. Bulmaca çözmek saat başı 90 kalori yakmanızı sağlıyor. Çikolatalı bir bisküvide ortalama 56 kalori bulunduğundan tükettiğiniz enerji sayesinde yediğiniz bir bisküviden fazlasını kaybedebiliyorsunuz. Araştırmacı Tim Forrester, beyinlerimizin var olabilmek için dakikada 0.1 kalori harcaması gerektiğini söylüyor. Bulmaca gibi beyninizi yoran bir şey yaptığınızdaysa dakikada 1.5 kalori yakabiliyorsunuz. Belki kilo vermek isteyenlerin yeni gözdesi bu yol olur.

Kilo Vermenin Yeni Yolu: Bulmaca

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Bir öğrenci annesinin, veli toplantısı sonrası yazdığı yazı paylaşım rekorları kırıyor

Bugün oğlumun veli toplantısındaydım. Daha doğrusu öğretmen-veli görüşme gününde. Ortaokulda olan oğlumun sanırım altı öğretmeni ile görüştüm. Her bir öğretmenin odasının önündeki kuyrukta uzun uzun bekledim.