enteresan.com LogoKristian Vedel'den Klasik Danimarka Kuşları

A
Kristian Vedel'den Klasik Danimarka Kuşları

Aile kurmakta olan veya ailesinin keyfini çıkaranlar için ünlü Danimarkalı mimar Kristian Vedel'in tasarladığı Kuşlar, iyi ve sağlam malzemeleri gösteriyor ve geleneklerin hiçbir zaman kaybolmadığını kanıtlıyor. Vedel, 1959 yılında bir ailenin üç kuşağını (çocuk, anne baba, büyük anne ve büyük baba) vurgulayan bir grup Kuş tasarlamış. Fakat sadece küçük kuşun üretimi yapılmış ve küçük kuş Danimarka'nın 1950'li yıllarda en başarılı tahta ürünlerinden biri olmuş.

Bugün Vedel'in orijinal Kuş tasarımı, Danimarka'daki küçük bir ahşap tornacısında sadece kaliteli yerel kaynaklı meşe odunu kullanılarak elle tekrar yapıldı. Tahta formlar 7.3 santimetre, 10 santimetre ve 11.5 santimetre uzunluğa sahip. Mutluluğu, üzüntüyü, merakı ve dikkat kesilme duygularını verebilmek için her kuşun kafası, yana yatırılabiliyor. Vücutlar da farklı vücut tiplerinin örneğini sunmak için ters çevrilebiliyor ve ailelerin aldıkları sınırsız sayıda biçimi vurgulamak için parçalar birbirleriyle değiştirilebiliyor.

Kristian Vedel den Klasik Danimarka Kuşları

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Bir öğrenci annesinin, veli toplantısı sonrası yazdığı yazı paylaşım rekorları kırıyor

Bugün oğlumun veli toplantısındaydım. Daha doğrusu öğretmen-veli görüşme gününde. Ortaokulda olan oğlumun sanırım altı öğretmeni ile görüştüm. Her bir öğretmenin odasının önündeki kuyrukta uzun uzun bekledim.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Dünya'nın En Çok Evlenen Kadını

Linda Wolfe, "Dünya'nın en çok evlenen kadını" ünvanıyla rekor kırdı