enteresan.com LogoKristian Vedel'den Klasik Danimarka Kuşları

A
Kristian Vedel'den Klasik Danimarka Kuşları

Aile kurmakta olan veya ailesinin keyfini çıkaranlar için ünlü Danimarkalı mimar Kristian Vedel'in tasarladığı Kuşlar, iyi ve sağlam malzemeleri gösteriyor ve geleneklerin hiçbir zaman kaybolmadığını kanıtlıyor. Vedel, 1959 yılında bir ailenin üç kuşağını (çocuk, anne baba, büyük anne ve büyük baba) vurgulayan bir grup Kuş tasarlamış. Fakat sadece küçük kuşun üretimi yapılmış ve küçük kuş Danimarka'nın 1950'li yıllarda en başarılı tahta ürünlerinden biri olmuş.

Bugün Vedel'in orijinal Kuş tasarımı, Danimarka'daki küçük bir ahşap tornacısında sadece kaliteli yerel kaynaklı meşe odunu kullanılarak elle tekrar yapıldı. Tahta formlar 7.3 santimetre, 10 santimetre ve 11.5 santimetre uzunluğa sahip. Mutluluğu, üzüntüyü, merakı ve dikkat kesilme duygularını verebilmek için her kuşun kafası, yana yatırılabiliyor. Vücutlar da farklı vücut tiplerinin örneğini sunmak için ters çevrilebiliyor ve ailelerin aldıkları sınırsız sayıda biçimi vurgulamak için parçalar birbirleriyle değiştirilebiliyor.

Kristian Vedel den Klasik Danimarka Kuşları

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Yeni Yıl Mucizesi Dördüzler

Sean ve Lisa Kelly, yanıbaşlarında duran sepetteki dördüzlerine bakmaktan kendilerini alamıyor.

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.