enteresan.com LogoKüpe Askısı Nasıl Yapılır?

Kendi küpe askılığınız olsun istemezmisiniz?
Küpe Askısı Nasıl Yapılır?

En çok kullanılan ev eşyalarından biri olan küpe askısını nasıl yaparsınız? Şifonyeriniz üzerinde sahiden güzel görünecek ve sallantılı küpelerinizin birbirine dolaşmasını engelleyecek bu askı, hem kullanışlı hem de şık. Ayrıca saç bantlarınız ve tokalarınız için de bu askıyı kullanabilirsiniz. İşte şimdi bu yaratıcı askının nasıl yapıldığına geçiyoruz.

Adım 1: Malzemelerİhtiyacınız olan şeyler:

- Camı olmayan bir fotoğraf çerçevesi

- Makas

- İşaret kalemi

- Tükenmez/kurşun kalem

- Kuvvetli yapıştırıcı

- Çift taraflı bant

- Bir fotoğraf ya da çıktısı alınmış bir resim

- Küçük bir parça tel örgü ya da perde

Adım 2: Örgüyü Yerleştirme

(Eğer çerçeveyi boyamayı planlıyorsanız ilk başta bunu yapmanız gerekecek. Kuruması için beklemeye başladığınızdaysa bu adıma geçebilirsiniz.)

Çerçevenizi ilk satın aldığınızda resim koyacağınız yere bırakılmış mukavvayı örgünün üzerine koyun ve etrafını bir işaret kalemiyle çizin. Bu iz üzerinden makasla kesin. Camın olması gerektiği yere, yani çerçevenin ön kısmına uyup uymadığından emin olun. Örgüyü kaldırın, sonra çerçevenin iç kısmı boyunca yapıştırıcıyı sürün. Örgüyü, yapıştırıcı sürdüğünüz kısımların üzerine yerleştirin. Yapıştırdığınız örgünün kenarlarını sağlamlaştırmak için bastırın. Yalnız dikkat edin, baskıyı uyguladığınız şey parmağınız olmasın. Ayrıca yapıştırıcıdan akan damlaları bir problem olmaktan çıkarmak için altına kâğıt koymak da fena bir fikir değil.

Adım 3: İşte Karşınızda Küpe Askılığı!

Çerçevenizin arkasını güzel yapmak için arka kısmı çıkarın ve onun büyüklüğünde bir resim ya da fotoğraf kesin. Görüntülerde üzerinde çiçek resimleri olan bir kaplama kâğıdı var. Tavsiyemiz orijinal fotoğraf kullanmamanız. Bir kopyasını çıkartırsanız küpelerinizin arkası resminiz üzerinde küçük çizikler oluşturduğunda üzülmezsiniz. Şu noktada yapmanız gereken tek şey çift taraflı bantı almanız ve kâğıdı çerçevenin arkasına yerleştirirken kırıştırmamanız. İşte bu kadar! Yalnızca çerçevenize istediğiniz son rötuşları atın ve şifonyeriniz üzerine yerleştirin. Sallanan küpelerinizi, tokalarınızı ve saç bantlarınızı asabileceğiniz askı hazır! İsterseniz bu askıyı duvara da asabilirsiniz.

Küpe Askısı Nasıl Yapılır?

Küpe Askısı Nasıl Yapılır?

Küpe Askısı Nasıl Yapılır?

Küpe Askısı Nasıl Yapılır?

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

8 Korkunç Tümör

8 Korkunç Tümör vakası

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.