enteresan.com LogoKurbağalar neden sokağın karşısına geçmeye çalışıyorlar?

Kurbağalar Depremi Hissetti
Kurbağalar neden sokağın karşısına geçmeye çalışıyorlar?


Binlerce kurbağanın Çin'de bir sokağa dökülüp karşıya geçtiklerini izlerken insanlar Dünya'nın bilmeyip de bu hayvanların ne bildiğini merak etmişlerdir.İki gün sonra, trajik olarak Çin bir depremle sarsıldığında ve binlerce can aldığında tüm bunların nedeni anlaşıldı.
Bir hafta sonra kurtarma görevlileri hala, depremin en kötü etkilediği bölgelerden, depremden sağ kurtulanları yıkıntılardan çıkarmaya uğraşıyorlar
Hayvanların, deprem olmadan günler ve saatler önce gösterdikleri tepkilere bakarak, çevrimiçi yorumcular ve blogcular, bu depremin etkilerinin önlenip önlenemeyeceğini merak etmeye başladılar. Kurbağalar, Taizhou'daki köprüden karşıya geçerek Jiangsu eyaletindeki bir kasabaya hiçbir uyarı olmadan geçtiler.Şangay'ın kuzeyindeki Taizhou, depremin merkez üssü Sichuan'a uzak olmasına rağmen bu olağanüstü olay tekrar gerçekleşti.Binlerce kurbağa aynı şeyi depremin olmasından bir gün önce Mianzhu şehrinin caddelerinde de yaptılar. Burada ise binlerce insan yaralandı ve hayatını kaybetti.Sismologlar depremin ne zaman ve nerede olacağını tahmin etmenin pratik olarak mümkün olduğunu söyleseler de Çinlilerin, bu tip doğa olaylarını tahmin etmek için yıllardır hayvanları kullandıkları düşünülüyor.
İnsanlar ayrıca bilim adamlarının, Enshi gölünün 26 Nisan'da tuhaf bir şekilde ortadan kaybolmasını neden değerlendirmeyip es geçtiklerini hala sorguluyorlar. Depremden saatler önce ise Wuhan hayvanat bahçesindeki hayvanların çok tuhaf davrandıkları bildirilmişti.
İngiliz turistler, deprem olmadan dakikalar önce, Wolong koruma alanında izledikleri pandaların tedirgin olmaya başladıklarını gördüklerini söylediler.

Kurbağalar neden sokağın karşısına geçmeye çalışıyorlar?

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Evlilere Niçin Karı Koca Derler?

Evli insanlara neden karı koca denir, bir tahmininiz var mı? Yüzlerce yıldır devam eden bu geleneğin sebebini merak ettik ve sizin için araştırdık. İşte yanıtı.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bir Pakette 20 Sigara Olmasının Sebebi Buymuş.. Yuh Artık..!

Üsküdar Üniversitesi’nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Azer Bağırov, bir pakette 20 dal sigara bulunmasının sırrını açıkladı.

Bir öğrenci annesinin, veli toplantısı sonrası yazdığı yazı paylaşım rekorları kırıyor

Bugün oğlumun veli toplantısındaydım. Daha doğrusu öğretmen-veli görüşme gününde. Ortaokulda olan oğlumun sanırım altı öğretmeni ile görüştüm. Her bir öğretmenin odasının önündeki kuyrukta uzun uzun bekledim.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.