enteresan.com LogoKurbağalar neden sokağın karşısına geçmeye çalışıyorlar?

Kurbağalar Depremi Hissetti
Kurbağalar neden sokağın karşısına geçmeye çalışıyorlar?


Binlerce kurbağanın Çin'de bir sokağa dökülüp karşıya geçtiklerini izlerken insanlar Dünya'nın bilmeyip de bu hayvanların ne bildiğini merak etmişlerdir.İki gün sonra, trajik olarak Çin bir depremle sarsıldığında ve binlerce can aldığında tüm bunların nedeni anlaşıldı.
Bir hafta sonra kurtarma görevlileri hala, depremin en kötü etkilediği bölgelerden, depremden sağ kurtulanları yıkıntılardan çıkarmaya uğraşıyorlar
Hayvanların, deprem olmadan günler ve saatler önce gösterdikleri tepkilere bakarak, çevrimiçi yorumcular ve blogcular, bu depremin etkilerinin önlenip önlenemeyeceğini merak etmeye başladılar. Kurbağalar, Taizhou'daki köprüden karşıya geçerek Jiangsu eyaletindeki bir kasabaya hiçbir uyarı olmadan geçtiler.Şangay'ın kuzeyindeki Taizhou, depremin merkez üssü Sichuan'a uzak olmasına rağmen bu olağanüstü olay tekrar gerçekleşti.Binlerce kurbağa aynı şeyi depremin olmasından bir gün önce Mianzhu şehrinin caddelerinde de yaptılar. Burada ise binlerce insan yaralandı ve hayatını kaybetti.Sismologlar depremin ne zaman ve nerede olacağını tahmin etmenin pratik olarak mümkün olduğunu söyleseler de Çinlilerin, bu tip doğa olaylarını tahmin etmek için yıllardır hayvanları kullandıkları düşünülüyor.
İnsanlar ayrıca bilim adamlarının, Enshi gölünün 26 Nisan'da tuhaf bir şekilde ortadan kaybolmasını neden değerlendirmeyip es geçtiklerini hala sorguluyorlar. Depremden saatler önce ise Wuhan hayvanat bahçesindeki hayvanların çok tuhaf davrandıkları bildirilmişti.
İngiliz turistler, deprem olmadan dakikalar önce, Wolong koruma alanında izledikleri pandaların tedirgin olmaya başladıklarını gördüklerini söylediler.

Kurbağalar neden sokağın karşısına geçmeye çalışıyorlar?

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Eşinize kesinlikle okutun!

Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı Dışarıya çıktığınızda aldığınız alkol oranına dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyandığınızda, bir önceki gece yaptığınız bir şeyden pişman olabilirsiniz.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.