enteresan.com LogoKuru Meyve Ve Kuru Yemişlerin Faydaları - ÖNCE SAĞLIK

WHO (Dünya Sağlık Örgütü) sağlıklı bir diyet için en çok önerilen gıdalar listesine kuru meyveyi koydu. Bununla birlikte, çok az kişi Kuru Meyvelerin nasıl doğru bir şekilde tüketileceğini biliyor, bu yüzden tam fayda sağlayamıyoruz.
Kuru Meyve Ve Kuru Yemişlerin Faydaları - ÖNCE SAĞLIK
Yazımızda Kuru Meyvelerin ve Yemişlerin en sağlıklı şekilde nasıl tüketileceğini aktarıyoruz. Sorun sadece az miktarda yemek değil. Kuru meyve sadece çiğ yenirken sağlıklı, tatlılara veya yemeklere ilave edilmez. Kuru meyveler günde 50 gramlık dozlarda bir salata veya buğulanmış sebze ile birlikte tüketilmelidir. Bu küçük meyveler diyetinizin ideal tamamlayıcısıdır ayrıca ,çeşitli hastalık ve koşulları tedavi edebilir.  Kuru meyve ve yemişler düzgün bir şekilde birleştirilirse farklı hastalıklarla savaşabilir. Özelkoşullarla mücadele edebilen bazı kombinasyonlar ş un lardır:


YÜKSEK KOLESTEROL – BADEM, FINDIK ,CEVİZ
Bu Muhteşem üçlü, kanınızı arıtıp kardiyovasküler sağlığı iyileştirebilen yüksek seviyede tekli doymamış yağ asitleri içerir. Bu üçlüyü günde 60 gram tüketerek , kandaki kötü kolesterol düzeylerini % 8 düşürebilir, bu da çeşitli kardiyovasküler hastalıkları etkili bir şekilde önleyebilirsiniz. Fındık kandaki homosistein miktarını, atardamar astarına zarar verebilecek tehlikeli bir bileşimi azaltabilir ve inmeye önlem olacak önemli besin karışımlarından biridir.

KABIZLIK -CEVİZ , FINDIK,FISTIK
Üzüm ve kuru erik genellikle kabızlık karşı önerilir, ancak tek seçenek değildir. Antep fıstığı, fındık ve ceviz lif bakımından zengindir ve sindirimi uyarır ve kabızlığı hafifletir, aynı zamanda kolon kanseri riskini de azaltır. Kabızlık ve diğer sindirim problemlerini önlemek için bu karışımdan bir avuç her gün yiyin.

FAZLA KİLO – BADEM,CEVİZ, FINDIK
Yüksek kolesterol ile mücadele edebilen aynı fındık kombinasyonu aşırı yağ ile de savaşabilir. Bu Kuru yemişler, gerekli ölçüde tüketildiğinde, kilo verme çabalarınıza çok yardımcı olabilir. Badem, fındık ve ceviz doyurucu özellikleri sayesinde obezite riskini azaltabilir. Bu üçlü kombinasyon, açlıkla savaşabilir ve aynı zamanda sağlıklı bitkisel yağların zengin bir kaynağıdır.
ŞEKER HASTALIĞI – BADEM, ÇAM FISTIĞI, KAJU FISTIĞI , ANTEP FISTIĞI
Bu kurutulmuş meyveler, kardiyovasküler sağlık için mükemmel olan kalsiyum, demir ve magnezyum gibi vücut için eser elementlerin sağlıklı bir miktarını sağlarlar. Çalışmalara göre magnezyum, insülin direncine karşı çok etkilidir ve  şeker  hastalığını tedavi ederken, potasyum kan basıncını düzenler ve şeker hastalığını önler.


NÖROLOJENERATİF HASTALIKLAR – BADEM VE FINDIK
Demans ve Alzheimer hastalığı dünyadaki en yaygın nörodejeneratif hastalıklardır. Badem ve Fındık, yaşla ilişkili kognitif bozukluğu önleyen yüksek E vitamini içeriği sayesinde bu sorunların riskini azaltabilir. Zihninizi keskin kılmak için bu kombinasyondan yeterli ölçüde tüketin.
ADET SANCISI- ANTEP FISTIĞI
Bayanların korkulu rüyasıdır adet sancısı.Bazen, hapların bile yardımı olmaz, ancak,Antep fıstığını düzenli olarak yerseniz , ağrınızı hafifletebilir ve adet döneminizi düzenleyebilirsiniz. Fıstıkta, adet dönemlerinde ağır kanamaları önleyebilecek miktarda B6 vitamini bulunur. Vitamin aynı zamanda ,adet dönemlerinizdeki yeme isteğiniz ve açlığınız ile mücadele ederek, aşırı beslemenizi önler.YORGUNLUK- BADEM
Bademler Kuru Yemişler arasında kesinlikle bir süper stardır – kolestrolü düşürmenin yanı sıra nörodejeneratif hastalıkları önlemenin yanı sıra yorgunlukla savaşabilirler. Bademler atletik performansınızı arttırmak için harika bir doğal kaynaktır. Karbon rezervlerini, oksijen taşınmasını ayarlamak ve metabolizmanızı artırmak için günde 75 gram tüketin.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.