enteresan.com LogoLastikli Oturak Tasarımı

Geçen gece Pixar filmi "Wall*E"yi izledim ve şunu belirtmeliyim ki, muhteşemdi. Filmde, dünyamız, kitlesel tüketim nedeniyle yakın zamanda yaşanılamaz hale geliyordu ve devasa çöp yığınlarımızı koyacak bir yer bulamaz hale gelmiştik. Filmin kahramanı (Wall*E), Dünya'yı temizlemeye yardımcı olmak için programlanmıştı ve yüzlerce yıl uğraşarak çöpleri sıkıştırıp devasa kulelerin içine yerleştiriyordu.
Lastikli Oturak Tasarımı

Muhtemel geleceğimize bakmak çok acı vericiydi ve bu ihtimal çok uzağımızda değil maalesef. Kullanılmış ve atılmış araba lastikleri, dünyanın her yerinde toprak için büyük sorun teşkil ediyor. Bu lastik yığınları sadece çok büyük değil aynı zamanda çok tehlikeli. Bu çöplüklerde meydana gelen yangınları söndürmek neredeyse imkansız ve bu yangınlar yıllardır atmosfere tehlikeli toksinler bırakıyor. Carl Menary'e ait bu "Re-Tyre" (Yeni Lastik) konsepti, bu atılmış lastikleri yeniden değerlendirme konusunda yeni yöntemler bulma yolunda atılmış doğru bir adım. Carl, çok akıllı bir şekilde bu lastikleri, parklarda , bahçelerde ve diğer kamu alanları gibi dış alanlarda kullanım için mükemmel olan oturaklara dönüştürüyor.

Lastikli Oturak Tasarımı

Lastikli Oturak Tasarımı

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Dış Görünüşü Yüzünden Hor Görülen Hemşirenin Cevabı Olay Yarattı!

İşini iyi yaptıktan sonra insanların dış görünüşleri hiç önemli değildir ve bu konuda yorum yapmak da kimseye düşmez. Ama gel gelelim ki saçları renkli olan bir hemşireye tepki gösteren kişi gibi pek çok kişi var.. İşte bu renkli saçlı, dövmeli ve piercing taşıyan hemşirenin kendisini eleştiren market çalışanına olay yaratan cevabı!

Yeni Yıl Mucizesi Dördüzler

Sean ve Lisa Kelly, yanıbaşlarında duran sepetteki dördüzlerine bakmaktan kendilerini alamıyor.