enteresan.com LogoLastikli Oturak Tasarımı

Geçen gece Pixar filmi "Wall*E"yi izledim ve şunu belirtmeliyim ki, muhteşemdi. Filmde, dünyamız, kitlesel tüketim nedeniyle yakın zamanda yaşanılamaz hale geliyordu ve devasa çöp yığınlarımızı koyacak bir yer bulamaz hale gelmiştik. Filmin kahramanı (Wall*E), Dünya'yı temizlemeye yardımcı olmak için programlanmıştı ve yüzlerce yıl uğraşarak çöpleri sıkıştırıp devasa kulelerin içine yerleştiriyordu.
Lastikli Oturak Tasarımı

Muhtemel geleceğimize bakmak çok acı vericiydi ve bu ihtimal çok uzağımızda değil maalesef. Kullanılmış ve atılmış araba lastikleri, dünyanın her yerinde toprak için büyük sorun teşkil ediyor. Bu lastik yığınları sadece çok büyük değil aynı zamanda çok tehlikeli. Bu çöplüklerde meydana gelen yangınları söndürmek neredeyse imkansız ve bu yangınlar yıllardır atmosfere tehlikeli toksinler bırakıyor. Carl Menary'e ait bu "Re-Tyre" (Yeni Lastik) konsepti, bu atılmış lastikleri yeniden değerlendirme konusunda yeni yöntemler bulma yolunda atılmış doğru bir adım. Carl, çok akıllı bir şekilde bu lastikleri, parklarda , bahçelerde ve diğer kamu alanları gibi dış alanlarda kullanım için mükemmel olan oturaklara dönüştürüyor.

Lastikli Oturak Tasarımı

Lastikli Oturak Tasarımı

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

8 Korkunç Tümör

8 Korkunç Tümör vakası

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.