enteresan.com LogoLondra'da şirket kantininden yemek çalan üst düzey bankacı açığa alındı

Citigroup'un İngiltere Londra'daki merkezinde çalışan üst düzey bir bankacının bankanın kantininden yemek çaldığı ortaya çıktı. Açığa alınan bankacının yıllık gelirinin ortalama 8 milyon TL'ye denk gelen bir miktarda olduğu tahmin ediliyor.
Londra'da şirket kantininden yemek çalan üst düzey bankacı açığa alındı
İngiltere'nin başkenti Londra'da Citigroup'ta üst düzey bankacı olan Paras Shah şirket kantininden yemek çaldığının ortaya çıkması üzerine geçen ay görevinden alındı.

Londra'nın finans merkezi Canary Wharf'ta benzer pozisyonda çalışan bir bankacının yılda en az 183 bin sterlin yani yaklaşık 1 milyon 500 bin TL kazandığı belirtiliyor.

Shah'ın ise Avrupa’daki en üst düzey bankacılardan biri olması nedeniyle yıllık ortalama 8 milyon TL kazancının olacağı ifade ediliyor.

İngiltere’de 2014 benzer bir olay meydana gelmişti. Bir yatırım firmasında üst düzey görevde bulunan Jonathan Burrows adlı çalışanın, yıllarca East Sussex’deki evine trenle kaçak yolculuk yaparak gidip geldiği ortaya çıkmıştı.

Burrows, tren şirketine yaklaşık 300 bin lira ödeyerek uzlaşma yoluna gitmesine karşın, finans sektöründeki kariyeri zarar görmüştü.

Japonya merkezli Mizuho Bank da 2016’da Londra şubesindeki bir çalışanını, bir mesai arkadaşının bisikletinden 5 sterlinlik bir parça çaldığı gerekçesiyle kovmuştu.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Tajikista'da son Moda Tek Kaş

Tajikistanlılara göre kadınların kalın ve bitişik kaşları olması daha güzel...

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.