enteresan.com LogoLondra Geri Dönüştürülmüş Hayvanat Bahçesi

Geri dönüştürülebilir malzemeler ile yapılan hayvan heykelleri...
Londra Geri Dönüştürülmüş Hayvanat Bahçesi

1.Londra Hayvanat bahçesi, günlük kullanılmayan eşyaların yeniden geriden dönüşümünün sergilendiği bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Bu resimde gördüğünüz ise Chris Pilmore'un kullanılmış araba lastiklerinden yaptığı tiranozor heykeli.

Londra Geri Dönüştürülmüş Hayvanat Bahçesi

2.Bu heykel ise Amanda Wray tarafından yapıldı. Sergide sergilenen 21 heykelden biri olan bu heykel, geri dönüştürülmüş CD ve ezilmiş kağıttan yapılmış.

Londra Geri Dönüştürülmüş Hayvanat Bahçesi

3.Dev böcekler ise, hayvanat bahçesinin penguen havuzunun bulunduğu bölümde sergileniyor. Bu böcekler, araba parçalama alanlarından alınan metal parçalar geri dönüştürülerek yapılmış. Böceklerin yaratıcısı ise Lawrie Simonson.

Londra Geri Dönüştürülmüş Hayvanat Bahçesi

4."Büyük Beyaz"ın yaratıcısı ise Ptolemy. Heykel, yolun kenarlarından toplanan tekerlek kapakları bir araya getirilerek yapılmış.

Londra Geri Dönüştürülmüş Hayvanat Bahçesi

5.Kırık çanaklardan, eski düğmelerden, bozuk paralardan ve parçalanmış camdan yapılan bu kuş heykelinin yaratıcısı Anne Schwegmann-Fielding.

Londra Geri Dönüştürülmüş Hayvanat Bahçesi

6.Atlantis adındaki bu at heykeli kesilmiş Dartmoor meşesi kullanarak Heather Jansch tarafından yapılmış.

Londra Geri Dönüştürülmüş Hayvanat Bahçesi

7. Sergi sorumlusu Anthony Wilson kendi heykelleri olan Penguenlerin arasında oturuyor. Bu penguenleri bakır cürufundan ve geri dönüştürülmüş kırık camlardan yapmış.

Londra Geri Dönüştürülmüş Hayvanat Bahçesi

8.Tone Holmen'in kutup ayısı heykeli, plastik poşetlerden yapılmış. Heykeller Londra Hayvanat bahçesinde 5 Eylül'e kadar sergilenecek.

Londra Geri Dönüştürülmüş Hayvanat Bahçesi

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.