enteresan.com LogoMartino Gamper'dan Yüz Günde Yüz Sandalye

Martino Gamper'ın mobilyaya, daha da özel olarak belirtmek gerekirse de sandalyelere karşı farklı bir tutkusu bulunuyor...
Martino Gamper'dan Yüz Günde Yüz Sandalye

Martino Gamper'ın mobilyaya, daha da özel olarak belirtmek gerekirse de sandalyelere karşı farklı bir tutkusu bulunuyor. 100 Günde 100 Sandalye projesinde Londra'nın sokak köşelerine atılmış ve iki yıl süresince buralardan sistematik olarak toplanmış malzemeleri sökerek ve tekrar üstünde çalışarak "atılan eşyaların biçimsel ve yapısal öğelerini" harmanlayan eşsiz ve fonksiyonel sandalyeler yaratıyor.

İlk olarak Viyana'da Ron Arad'ın altında heykel ve ürün tasarımı eğitimi alan ve daha sonra Royal College of Art'ta eğitimine devam eden Martino Gamper, Londra'yı 10 yıldır kendi evi ve atölyesi olarak görüyor.

Yemek setlerinden ve plastik bahçe mobilyasından moda klasiklerine, basitlik ve entellektüellik bir araya gelerek garip ve dudak uçuklatıcı çağdaş bir estetik duygusu oluşturuyor. Geleneksel stiller ve malzemelerin karıştırılması, ironi ve aksesuar arasında yürüyen şakacı ve hayali parçaların ortaya çıkmasını sağlıyor. Sanatçının detaya olan düşkünlüğü kadar mizacı da bir sonraki fikrinin ne olacağı konusunda heyecanlanmamıza neden oluyor.

Martino Gamper dan Yüz Günde Yüz Sandalye

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Bir öğrenci annesinin, veli toplantısı sonrası yazdığı yazı paylaşım rekorları kırıyor

Bugün oğlumun veli toplantısındaydım. Daha doğrusu öğretmen-veli görüşme gününde. Ortaokulda olan oğlumun sanırım altı öğretmeni ile görüştüm. Her bir öğretmenin odasının önündeki kuyrukta uzun uzun bekledim.

Eşinize kesinlikle okutun!

Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı Dışarıya çıktığınızda aldığınız alkol oranına dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyandığınızda, bir önceki gece yaptığınız bir şeyden pişman olabilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...