enteresan.com LogoMaymunların İletişim Yolları

bizimle konuşmasalar da maymunların birbirleriyle konuştuklarını söylüyor...
Maymunların İletişim Yolları

Doktor Dolittle hayvanlarla konuşmaya çalışıyordu. Artık bilim adamları, bizimle konuşmasalar da maymunların birbirleriyle konuştuklarını söylüyor. Ivory Coast'daki Tai Ulusal Parkı araştırmacıları Campbell maymunlarının imdat çağrılarına basit sesler ekleyerek yeni sesler yaratabildiğini ve daha fazla bilgi verebilmek için bunları birleştirdiğini saptadı. Araştırmacılar altı grup hâlinde alfa erkeklerini inceledi. Bu maymunlar çok sosyal bir role sahip değil fakat potansiyel tehditlere ve rahatsızlıklara karşı tetiktirler ve bunları vurgulamak için çağrılarını kullanırlar. Araştırmacılar maymunların pek çok belirgin alarm çığlıkları çıkardığını keşfetti. Üstelik bunların her birinin farklı anlamları vardı.

Maymunların İletişim Yolları

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Kocasını Gizlice Takip Eden Kadın

Resimde gizlenen kadını bulabilir misiniz? Resimde hizmetçiyle flört eden adam basıldığının fakında değil çünkü karısı onu gizlice izliyor. Adamın karısının resimde nerede gizlendiğini bulabilir misiniz? Bulamadıysan 2. sayfada sorumuzun cevabını görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.