enteresan.com LogoMeksika'dan Yeni Bir Rekor

Meksika'da rekor denemeleri sıklıkla yapılıyor ve bunların bir çoğu da yemek hakkında oluyor.
Meksika'dan Yeni Bir Rekor

3 Ocak'da Meksikalı şefler, 'Rosca de Reyes' adı verilen dünyanın en büyük tatlı ekmeğini yapmayı başardı. Epifani tatilinde (Noel'in son gününü belirten tatil) Meksika'da yaygın olarak yapılan Rosca de Reyes, daha önce hiç bu kadar büyük ve lezzetli olmamıştı. Tatlı ekmeğin yapımının sponsorluğunu Meksika'daki Ulusal Fırıncılar Derneği üstlendi. Ancak bu sene fırıncılar kendilerini aşıp tüm zamanların en büyük Rosca de Reyes'ini yaptı. Uzunluğu 720 metre, ağırlığı 10 ton olan dünyanın en büyük Rosca de Reyes'i 21,000 iş saati ve 128,000 dolarlık bir maliyetle ortaya çıktı. Yapım aşamasında 50,000 yumurta ve 2,900 kilogram şeker 'feda edildi'. Dev Rosca de Reyes, Mexico City'nin Zocalo Meydanı'na toplanmış 250,000 yerlisine dağıtıldı. Çoğu kendi güçleriyle tatlı ekmek alamadığından bu etkinlik onlar için çok iyi oldu.

Meksika dan Yeni Bir Rekor

Meksika dan Yeni Bir Rekor

Meksika dan Yeni Bir Rekor

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Eşinize kesinlikle okutun!

Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı Dışarıya çıktığınızda aldığınız alkol oranına dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyandığınızda, bir önceki gece yaptığınız bir şeyden pişman olabilirsiniz.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.