enteresan.com LogoMinyatür Casus Silahları

Dünyanın en küçük ve en ilginç silahları...
Minyatür Casus Silahları

Silah insanların düşmanlarına karşı saldırı ya da savunma amaçlı kullandığı araçların genel adı olarak tanımlanabilir. Ateşli silahlar doğu ülkelerinde bulunan barutun Ortadoğu ve Avrupa topraklarında kullanılmasıyla önemli gelişmeler yaşadı. Ateşli silahlar her geçen gün geliştirilerek daha küçük ve daha ölümcül silahlar kullanılmaya başlandı. Özellikle casuslar gizlilik nedeniyle küçük ama etkili silahlar kullanmaya başladı.

Mühim Olan İşlevi!

Modern casus teknolojileri sayesinde ele geçirilmesi zor olan küçük ve etkili silahlar geliştirildi. Bu silahlar yapıldıkları malzemeler, şekilleri ve boyutlarıyla güvenlik düzeyinin üst seviyede olduğu alanlarda kullanılmak üzere tasarlandı. Minyatür ya da mini silahlar olarak adlandırabileceğimiz bu küçük ama ölümcül silahlar dikkat çekmeden kolaylıkla taşınabilmesi, saklanabilmesi ve kullanılabilmesi nedeniyle tercih ediliyor.

Resmi Olarak Dünyanın En Küçük Silahı

Minyatür Casus Silahları

Dünyanın resmi olarak üretilmiş en küçük silahı İsviçreli silah üreticisi SwissMiniGun tarafından yapılmış. Dünyanın en küçük silahı sadece 5.5 santimetre boyunda. Bu ufaklık, 2.34 mm.lik mermileri kullanabiliyor ve 112 metre menzile sahip. Anahtarlığınızda bile taşıyabileceğiniz bu ilginç silah, mühim olan boyu değil işlevi sözünü hatırlatıyor.

Minyatür Casus Silahları

SwissMiniGun aynı boyutlardaki el yapımı 18 ayar altın ve özel elmaslarla süslenmiş bir silahı da 50.000 dolardan satıyor.

Minyatür Casus Silahları

Minyatür Casus Silahları

Bu silahlarla ilgili bilgiler ve görseller SwissMiniGun'ın resmi sitesinden alınmıştır.

Çeşitli Modern ve İlginç Casus Silahları

Seecamp LWS 25 ya da LWS 32 modelleri de oldukça küçük silahlardır. Bazı silah satıcılarında mevcut olan bu silahları çeşitli desenlerle süsleyebilir ve kişisel kullanımınıza uygun hale getirebilirsiniz.

Minyatür Casus Silahları

Minyatür Casus Silahları

Görsellerin Kaynağı Seecamp

El Feneri Şeklinde Pompalı Tüfek

ARES Defense Systems ( ARES Savunma Sistemleri ) tarafından üretilen Flashlight Shotgun (El Feneri Şeklinde Pompalı Tüfek ) el bombası pimine benzeyen bir pim ile güvenliğini sağlıyor. Güvelik pimi kaldırılıp ateş düğmesine basıldığında 76 mm.lik pompalı tüfek mermisi hedefe doğru yol alıyor. Ölümcül bir silahın bu kadar sıradan görünebileceğini kim tahmin edebilir ki?

Minyatür Casus Silahları

Cep Telefonu Şeklinde Silah

James Bond filmlerinden fırlamış ölümcül bir cep telefonu. Cep telefonu şeklindeki bu silah 5, 6, 7 ve 8 tuşlarına basıldığında 4 adet 22 kalibre mermiyi ateşliyor.

Minyatür Casus Silahları

İtfaiye Hortumu Şekilli Minyatür Silah

Avuç içine sığacak boyutlarda minyatür bir itfaiye hortumu şekilli bu enteresan silah Chicago'da itfaiye erleri tarafından kullanılmış. Chicago Ateşli Silahlar fabrikası tarafından üretilmiş ve 32 Kalibre mermi atabilen bu silahlardan bir tanesi 25. Amerikan Başkanı William McKinley'e suikast düzenlemek amacıyla kullanılmış.

Minyatür Casus Silahları

Minyatür Casus Silahları

Minyatür Casus Silahları

David Kucer'ın Smit & Wesson Silahı

David Kucer 7 yaşında olduğu 1930 yılında ailesiyle birlikte anavatanı Polonya'dan Kanada'nın Montreal şehrine göç etti. Kanada'da metal sanatları eğitim alan David, oldukça başarılı bir öğrencilik dönemi gerçirdi. David 1935 yılında New York'u ziyaret ettiği sırada uğradığı "Dr. Sibbald's Smallest Show on Earth ( Dr. Sibbal'in Dünyanın En Küçük Şovu)" isimli sergi ile hayatının kırılma noktasını yaşadı. Minyatür objelere olan ilgisini yetenekleriyle birleştiren David, minyatür silahlar yapmaya başladı. Meşhur silah markası Smith & Wesson'ın silahlarından birinin bu minyatür modeli de David'in çalışmalarından bir tanesi.

Minyatür Casus Silahları

Derringer DA 38

Derringer DA 38 9 mm.lik bu mini silah ilginç bir görüntüye sahip.

Minyatür Casus Silahları

Minyatür Casus Silahları

Pfannl Franz - Kolibri

Pfannl Franz tarafından tasarlanmış Kolibri isimli bu silah, bir anatarlık büyüklüğünde. 2.7 mm. kalibre olan Kolibri, silah koleksiyoncuları için paha biçilemez bir parça.

Minyatür Casus Silahları

Fransız Tarihi'nden Enteresan Minyatür Silahlar

Minyatür Silah P08-Luger

Fransa'nın başkenti Paris'te yaşan Michel Lefaivre isimli sanatçı, tam anlamıyla çalışan eski model minyatür silahlar yapıyor. P08-Luger isimli bu minyatür silah gerçeğinin beşte ikisi büyüklüğünde. Michel, bu ilginç minyatür silahı 600 saatlik bir çalışma ile tamamlamış.

Minyatür Casus Silahları

Minyatür Casus Silahları

İşlemeli Minyatür Silah

Minyatür silah yapımı sırasında bazen inanılması güç detaylar ortaya çıkabiliyor. İlginç hatlara sahip bu silahtaki el işçiliği gerçekten takdire şayan.

Minyatür Casus Silahları

James Reid'in Arkadaşı

James Reid'in "My Friend" (Arkadaşım) adını verdiği 22 çevre vuruşlu ateşleme sistemine sahip 1880 üretimi ilginç bir silah.

Minyatür Casus Silahları

Squeeze Pistol

"Squeeze Pistol" (sıkma silah) olarak bilinen bu silah 7 ya da 9 kalibre mermileri kullanabilen ilginç bir minyatür silah.

Minyatür Casus Silahları

Alman Brevete Cep Silahı

1906 yılında üretilmiş 25 mermi kapasiteli otomatik Alman Brevete cep silahı da enteresan mini silahlar arasında yer alıyor.

Minyatür Casus Silahları

Duckfoot

Kaptanlar ve gardiyanlar tarafından kullanılan vr aynı anda 3 mermi atabilme kapasitesine sahip "Duckfoot" ( Ördek Ayağı ) olarak adlandırılan bu silah oldukça dikkat çekici bir görünüme sahip.

Minyatür Casus Silahları

Pepperbox

"Pepperbox" olarak adlandırılan bu ilginç silahlar özellikle de Amerika'da oldukça yaygındı.

Minyatür Casus Silahları

DM101 Mini Silah

DM101 model numaralı bu ilginç silah Amerika'da çeşitli eyalet polisi birliklerine destek silahı olarak verilmişti.

Minyatür Casus Silahları

Squeeze Pistol Cep Silahı

19. yüzyılda Fransa'da ortaya çıkmış bir "Squeeze Pistol" (sıkma silah) modeli cep silahı. Oldukça kıymetli olduğu bilinen bu ilginç mini silah silah koleksiyoncularının gözdesi.

Minyatür Casus Silahları

Buton Ateşleme Sistemli Silah

19. yüzyılda Fransa'da ortaya çıkan bir başka ilginç mini silah. 10 mermi kapasitesine sahip buton ateşleme sistemli bu silah oldukça ilginç görünüyor.

Minyatür Casus Silahları

Öğlen Vaktini Haber Veren Mini Top

23 santimetre çapındaki bu enteresan mini top bir güneş saatine monte edilmiş ve öğle vakitlerinde patlayarak zamanı hatırlatıyor. Aslında bunun gibi bir şeyi ramazanda evlerde kullanabilsek güzel olurdu.

Minyatür Casus Silahları

Minyatür Casus Silahları

Unwin & Rodgers Bıçaklı Silahı

1830'lu yıllarda ortaya çıkan Unwin & Rodgers'ın bıçaklı silahı, mermisiz kalınan anlarda işe yarayacak şekilde tasarlanmış. Süngülü bir mini silah da diyebiliriz.

Minyatür Casus Silahları

Minyatür Casus Silahları

Anahtar Şeklinde Tüfek

23 santimetre uzunluğundaki bu ilginç tüfek fantastik hikayelerden fırlamış gibi. Çakmak taşlı ateşleme tertibatına sahip anahtar şeklindeki bu sıradışı silah 18. yüzyılda üretilmiş.

Minyatür Casus Silahları

Minyatür Casus Silahları

Eldivene Gizlenen Silah

Ölümcül bir selamlaşma için tasarlanmış eldivenli silahı ajanlar için geliştirilmiş olsa gerek.

Minyatür Casus Silahları

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

8 Korkunç Tümör

8 Korkunç Tümör vakası

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.