enteresan.com LogoMobil Projektör Telefonu, Böyle Birşeye İhtiyacımız Var mı?

İşte bir başka projektör telefon konsepti ama bu seferki biraz daha ince düşünülmüş fakat problemleri de yok değil. Taşınabilirlik ve yeni bir yaşam tarzını destekleyecek projektörlü bir cep telefonu iletişim fonksiyonları sunuyor.

Muhtemelen tahmin ettiğiniz gibi, ekrandaki herşey projektörle duvara yansıtılabiliyor. Gerçek zamanlı konferanslar destekleniyor. Fakat projektör modunda kamera tavana baktığından sanırım izleyicinin gözünde bir uçan kafa belirecek. Belki de tek mantıklı yardımcı özelliği, kaydedilen filmleri geniş bir ekranda seyredebilme becerisi olacak. Bellek kapasiteleri çok arttığı için muhtemelen bu filmler de sonradan izlenilmek üzere HD olarak kaydedilebilecek. Kullanıcılar, videolar, belki video oyunları ve televizyon gibi çok çeşitli bir multimedya ortamlarından bu şekilde yararlanabilirler. Şimdi gelelim belli olan problemlere. Projektörler,etkin bir şekilde doygun görüntüler elde etmek için büyük bir ışık üretirler. Böyle bir projektörü çalıştırmak için bir telefon bataryası atanırsa hiç şüphe yok ki, telefon bataryası birkaç dakika içinde bitecektir. Projeksiyon sistemi, minyatürize edilmiş video bileşenlerinin daha yeni bir neslinin bir parçası. Bu, batarya teknolojilerinde elde edilecek gelişmelerle birleştirildiğinde, makul bir izleme deneyimi sunulabilir.

Mobil Projektör Telefonu, Böyle Birşeye İhtiyacımız Var mı?

Çok dayanıklı olan polikarbonattan yapılıyor, ısıyı yaymak için ısı iletkenliğini arttırmak amacıyla bir grafit tabakasıyla yalıtım ve enerji tasarrufu sağlanıyor. Isı yayılımını projektör biriminden ve tuşlardan uzak tutmak için kenarları alüminyumdan yapılıyor. Diğer bir dille söylemek gerekirse bu cihaz aşırı ısınma potansiyeline sahip.

Mobil Projektör Telefonu, Böyle Birşeye İhtiyacımız Var mı?
Mobil Projektör Telefonu, Böyle Birşeye İhtiyacımız Var mı?
Mobil Projektör Telefonu, Böyle Birşeye İhtiyacımız Var mı?