enteresan.com LogoNasa'nın Swift İsimli Uydusu Kayıp Aktif Galaksileri Buldu

Nasa aktif galaksileri tespit etme yolunda büyük gelişme kaydetti...

X-ray'de gökyüzünün başlangıç kısmının parladığı görülüyor. Parlak alanlardan oldukça uzak yerlerde, bizim galaksimizin dışındaki alanlara sürekli olarak ve her yöne olmak koşuluyla X-ray kaynaklı ışınlar dağılıyor. Gök bilimciler uzun zamandır, aktif galaksilerin merkezinde yer alan tozlarla kaplı kara deliklerin bu X-ray ışınlarının ana kaynağı olduklarını düşünüyorlardı. Bu saptanan bulgulardan sadece bir tanesiydi.

Uluslararası bir bilim adamı ekibi NASA'nın Swift uydusundan alınan bilgiler ile kara deliklerin enerji sağladığı oldukça geniş ve görülmemiş bir popülasyonun olduğunu ortaya çıkardılar. Bu galaksilerden yansıyan X-ray ışını aslında gördüğümüzden çok fazlasının emilmiş hali olarak biliniyor. X-ray ışınlarının fazlasıyla emilmesine rağmen bu durum Bilim adamları tarafından kaynaklar hakkında sadece buz dağının ucunu gösterdiğini ve aktif galaksilerin 5'te birinin hesaplanması için büyük bir gelişme olduğunu şekline açıklandı.

Nasa'nın Swift İsimli Uydusu Kayıp Aktif Galaksileri Buldu

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Eşinize kesinlikle okutun!

Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı Dışarıya çıktığınızda aldığınız alkol oranına dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyandığınızda, bir önceki gece yaptığınız bir şeyden pişman olabilirsiniz.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.