enteresan.com LogoOldukça Kolay ve Hızlı Bir Şekilde Hazırlayabileceğiniz Harika Bir Elbise

Kısa sürede kendinize özel bir elbise yaratabilirsiniz!
Çok kısa bir zaman içersinde, yeni bir elbise mi bulmanız gerekmektedir? Ayrıca, çıkıp alış veriş yapacak zamanınızda mı bulunmuyor? Sağda solda fazlalık olarak duran, kullanmadığınız parlak renkli birkaç tane tişörtünüz var mı? O zaman, probleminiz çözülmüş demektir! Bu harika rehberde, kullanmadığınız eski tişörtlerinizden 5 tane farklı renk olanını seçerek, nasıl mükemmel bir elbise yapabileceğinizi görebilirsiniz

Elbisenizin Korse (Gövde) Kısmını Seçmek
Elbisenizin Korse (Gövde) Kısmını SeçmekElbisenizin korse (gövde)kısmını oluşturacak olan tişörtün hangisi olacağına karar verin.

Seçilen tişörtün, kol kısımlarını ve yaka bandını keserek çıkarın. Bu rehberde ise, rehberi yapan kişiye en güzel bu tişört uyduğu için, sarı renkli tişört seçilmiştir.

Anında Bir Etek Kısmı Oluşturmak
Anında Bir Etek Kısmı OluşturmakGeriye kalan diğer 4 tişörtü alarak, kollarının hemen altından düz bir çizgi halinde kesin. Bu işlemi tamamladıktan sonra, farklı renklerden oluşan 4 adet kumaş tüpünüz olacaktır. Bu 4 adet parçanın, etek kısımlarını oluşturan katlanmış bölümleri de, keserek çıkarmayı unutmayın.

Etek Kısmına Devam Ediyoruz
Etek Kısmına Devam Ediyoruz4 adet farklı renkteki bu kumaş tüplerini, düzgün bir şekilde keserek düz ve uzun olan, birer kumaş parçası haline getirin.

Kumaşların Kenarlarındaki Kesik Bölümleri Yapmak
Kumaşların Kenarlarındaki Kesik Bölümleri YapmakElinizde bulunan bu 4 renkli kumaşı alarak her birinde, uzun kenarlarından birisi boyunca, yaklaşık olarak 15 santimetre derinliğinde olan kesikler oluşturun. Bu size son olarak, bir püskül efekti oluşturma imkanı sağlayacaktır.

Kumaşların Kenarlarındaki Kesik Bölümleri Yapmak
Kumaşların Kenarlarındaki Kesik Bölümleri YapmakElinizde bulunan bu 4 renkli kumaşı alarak her birinde, uzun kenarlarından birisi boyunca, yaklaşık olarak 15 santimetre derinliğinde olan kesikler oluşturun. Bu size son olarak, bir püskül efekti oluşturma imkanı sağlayacaktır.

Artık Püsküllü Bir Etek Yapabilirsiniz!
Artık Püsküllü Bir Etek Yapabilirsiniz!Eteğiniz, bu dört kumaşı bir araya getirdikten sonra, fotoğraflarda görüldüğü gibi olmalıdır. Tüm püsküller, birbiri üstüne binmeli ve elbisenin aynı tarafında bulunmalıdır. Bu 4 parçayı birbirine diktiğinizde, artık elbisenizin etek kısmı hazırlanmış ve korse (gövde) kısmıyla birleşmeye hazır hale gelmiş olur.

Elbisenin Korse (Gövde) Ve Etek Kısmını Birleştirmek!
Elbisenin Korse (Gövde) Ve Etek Kısmını Birleştirmek!Elbisenizin etek kısmını, üst kısmı oluşturan tişörtün etek kısmında bulunan, katlanmış bölümün hemen üstünden iğneleyerek tutturun. Daha sonra, etek kısmını ve korse (gövde) kısmını dikerek sabitleyin. İğneleri yerinden çıkardıktan sonra, ikinci bir kat dikiş hattı daha çekin.


İşte Şipşak Elbiseniz Hazır!
İşte Şipşak Elbiseniz Hazır!Elbisenizin tüm parçaları birbirine dikildikten sonra ortaya, yeni sevgilinizle yemeğe çıktığınızda giyebileceğiniz, muhteşem, olağan üstü, mükemmel görünümlü bir elbise çıkacaktır. (Ya da bir sonraki Cadılar Bayramında giyebileceğiniz bir kostüm!) Ayrıca elbisenize ek olarak, eteği oluşturan 4 adet tişörtün, etek kısımlarından kesip çıkarmış olduğunuz şeritleri kullanarak, harika ve tamamlayıcı bir kemer yapabilirsiniz.