enteresan.com LogoÖlen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.
Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti
Küçük Poppy doğumundan sonra ilk günlerini yoğun bakım ünitesinde geçirdi ve gelişme göstermeye başladı.


Anne ve babasının tek isteği kızlarının sağlığına kavuşmasıydı.Poppy, 15 aylıkken yürümeye başladı ve ebeveynlerini çok sevindirdi. Ancak yine de konuşmakta güçlük çekiyor, gülemiyor.


Poppy 2 yaşına girdiğinde ise durumu daha da ağırlaştı.Poppy’nin annesi, kızını yatağında bilinçsiz halde yatarken buldu ve derhal hastaneye götürdü.Doktorlar, Poppy’nin ciğerlerinde sıvı biriktiğini ve beynine bir süre oksijen gitmediğinden dolayı beyninde hasar oluştuğunu açıkladılar. Durumu daha da kötüye gidince doktorlar küçük kızın yaşayamayacağını düşündüler.


Aile yılbaşını hastanede kutladı. Poppy’nin son yılbaşı olacağını düşündüğünden 14 yaşındaki Elisha, 12 yaşındaki Macey ve 11 yaşındaki Alfie’yi de hastaneye getirerek kız kardeşlerini son kez görmelerini sağdılar.Macey, Poppy’i neşelendirmek için, çocukken hepimizin yaptığı o hareketi kız kardeşinin göbeğine yaptı.O anda inanılmaz bir şey oldu.Poppy hayatında ilk kez gülümsedi.Baba Stephen, “Macey, kız kardeşinin göbeğine o hareketi yapınca Poppy bir anda gülmeye başladı. Gördüklerimize inanamadık” dedi.Olayın ardından Poppy’nin durumunda gelişme görüldü. Çocuk adeta hayata döndü ve konuşmaya başladı.

Mucizeden başka bir şey değildi.Baba, “Poppy’nin durumu giderek düzeliyor. Konuşmaya ve suratını oynatmaya başladı. Kızım doğduğundan beri savaşçı ruhluydu” dedi.Muhteşem bir olay! Poppy’nin ne kadar mücadeleci bir kız olduğunu herkes görmüş oldu. Umarız ki sağlığına tamamen kavuşur ve diğer çocuklardan hiçbir farkı kalmaz. Kendisini böylesine seven bir ailesi varken, en kısa sürede sağlığına kavuşacağını düşünüyoruz.

Gördüğünüz gibi hayat mucizelerle dolu. Haberi paylaşmayı unutmayın.Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

27 Yaşındayken Hayatını Kaybetti – Ailesi Facebook’ta Paylaştığı Son Mektubun Farkına 24 Saat Sonra Vardı

Ölüm kaçınılmaz son. Kimse tek başına ölmek istemez. Neyse ki çoğumuz yanımızda birileriyle yaşlanıyoruz ve son nefesimizde yanımızda sevdiklerimiz oluyor. Holly Butcher de onlardan biri. Holly 26 yaşına girdiğinde kendisine kanser teşhisi koyuldu. Ölmeden önce yazdığı ve 3 Ocak 2018 tarihinde Facebook’ta paylaştığı mektubu internette hızla yayıldı. Mektubu paylaştıktan hemen sonra Holly sevdiklerinin yanında son nefesini verdi.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Kadın Sünneti (Geleneksel İşkence)

Kadın Sünneti yani klitorisin (bızır) kesilmesi (Klitoridektomi), Kadın Cinsel Sakatlamalarının en yaygın yöntemidir...

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.