enteresan.com LogoOnunla Dalga Geçiyorlardı, Çünkü Bebek Gibi Görünüyordu Ama 14 Yıl Sonra Herkesi Şok Etti…

Birçoğumuz bu hayata sağlıklı ve komplikasyonlar olmadan geliyoruz. Ancak maalesef herkes bizler gibi şanslı bir şekilde dünyaya gelemiyorlar. Çok nadir görülen hastalıklarla veya komplikasyonlarla dünyaya gelen çok sayıda insan bulunmakta. Ama bu onların hayat karşısında kesinlikle umutlarını kaybetmelerine neden olmamalı. Aksine herkesten daha fazla hayata tutunmalılar ve bunun için bizler de elimizden geleni yapmalıyız.
Kanada’nın Ontario eyaletinde yaşayan Kenadie Jourdin-Bromley adındaki küçük kız da yüzündeki kocaman gülümsemesi ve sevgi dolu kalbiyle çok sayıda kişiye umut olacak. Gelin bu küçük kızın hikayesine birlikte bakalım.

2003 yılında dünyaya gelen Kenadie dünyaya geldiğinde sadece 1.1 kiloymuş. Dünyada sadece 100 kişide görülen primordial cücelik rahatsızlığından müzdarip olan Kenadie'ye dünyaya geldiği sırada hemşireler ‘Parmak kız’ lakabını takmışlar. Primordial cücelik rahatsızlığı nedeniyle solunum ve sindirim sisteminde sorunlar olan küçük kızın zihni de tam olarak gelişimini tamamlayamamış. Hatta beyin kanaması geçiren küçük kızın doktorlar sadece birkaç gün yaşayacağını söylemişler.

Bu acı haber üzerine Kenadie’nin anne ve babası içten içe üzülmeye başlamışlar ve bebekleri dünyaya geldiği gün onu vaftiz etmeye karar vermişler. Böylelikle hayatını kaybetmeden önce bir ismi olmuş olacaktır. Kenadie’nin annesi Brianne, bir televizyona kanalına verdiği röportajda şunları söylemiş 'Bebeğimizi eve götürdüğümüzde hayatını kaybedeceğini düşündük. Çünkü doktorların görüşü bu şekildeydi'. Günler geçmiş ancak Kenadie mücadelesinden asla vazgeçmemiştir. Doktorların sandığının aksine, minik kız hayata sıkı sıkı tutunmuş ve bir mucize gerçekleşmiştir.

Aradan geçen 14 yıl boyunca Kenadie yaptıkları ve gelişimiyle herkesi şaşırtmayı başarmış ve şaşırtmaya devam da ediyordur. Diğer çocuklardan farklı bir görünüme sahip olan Kenadie'nin kolları ve bacakları gelişimini tam olarak tamamlayamamış. Boyu sadece 99 cm uzunluğunda olan Kenadie öğrenme güçlüğü de çekmekte. Ancak tüm bunlara rağmen o son derece mutlu bir genç kız.

Kaykay yapmayı, hockey ve bovling oynamayı seven Kenadie bugünlerde ise yüzmeyi öğreniyor. Diğer yaşıtları gibi okula giden, oyunlar oynayan Kenadie verdiği hayat mücadelesi ve pozitifliğiyle herkesi kendine hayran bırakmakta. Küçük kızın babası ise verdiği röportajda 'Kenadie beni hep güldürüyor. O kadar anlayışlı bir çocuk ki… Parmağınızı incitseniz hemen gelip size sarılıyor. Öyle güzel kahkaha atıyor ki sizin de gülesiniz geliyor' demiştir. Kenadie’nin ailesi ise hala zorluklarla uğraşıyor. Kenadie’nin sağlık durumu dengesiz. Ancak ailesi ona gözleri gibi bakıyor. Küçük kızın annesi ise tek istediğim Kenadie’nin ileride mutlu bir çocuk olması. Bugünleri atlatırsak ileride çok mutlu olacağını sanıyorum diyerek duygularından bahsetmiştir.

10 yaşında bir erkek kardeşe de sahip olan Kenadie her ne kadar onun yanında kız kardeşi gibi dursa da iki kardeş birbirlerine çok bağlılar ve çok iyi anlaşıyorlar. Hayata bir sıfır geride başlayan Kenadie mücadeleci ruhuyla herkese örnek oluyor. Sizler de bu küçük kızın mücadele dolu hikayesinin birilerine örnek ve umut olmasını istiyorsanız, yazımızı paylaşmayı unutmayın.