enteresan.com LogoPekin'deBir Çikolata Dünyası

Pekin'de Olimpiyat Stadı'nın içinde bulunan Dünya Çikolata Rüyası Parkı, Willie Wonka Çikolata Fabrikası'nın gerçek yaşamdaki Asya versiyonu gibi.
Pekin'deBir Çikolata Dünyası

Geçen sene gittikte artan Çinli çikolata sevdalılarını mutlu etmek adına duyurulan Dünya Çikolata Rüyası Parkı, nihayet halka açıldı. Söz verilmiş olduğu üzere çikolata temalı parkta Çin'in tarihi ve kültürel sembolleri de var. Bunların arasında Çin Seddi'nin 12 metre uzunluğundaki çikolata replikası, İmparator Qingshihuang'ın çikolatadan yapılmış 560 terakota askeri ve geleneksel Çin panaroma resmi de bulunuyor. Çikolatadan terakota ordunun gerçek insan boyutlarında olacağı 2009'da duyurulmuştu ancak minyatür olarak yapılmış ve onlar da çok kötü görünmüyor. Çinli görevlilere göre pek çok Avrupalı çikolata üreticisi bu projede yer almak istedi. Çünkü bu, çikolatayı henüz keşfeden dev bir piyasaya çikolatanın reklamını yapmak için muhteşem bir yol olacak.

Pekin deBir Çikolata Dünyası

Pekin deBir Çikolata Dünyası

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.