enteresan.com LogoPoşetlerden Yapılan Çiçekler

Burada, poşetleri kullanarak nasıl hoş görünümlü çiçekler yaratabileceğinizi anlatacağız.
Poşetlerden Yapılan Çiçekler

Giriş
Poşetler iyidir çünkü poşetlerin birçok renk seçeneği vardır, poşetler çok sağlamdır ve son olarak eğer poşetlerden çiçek yapmaya karar verirseniz, biraz çevreci olup bir iki poşeti de geri dönüştürümüş olursunuz. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir gül yaratmak için yapmanız gerekenleri size anlatacağız.

 Poşetlerden Yapılan Çiçekler

Adım 1
Poşetlerden çiçek yapmaya başlamadan önce ihtiyacınız olacaklar:
- Poşetler - Hoş ve güzel renklerde olmasına özen gösterin.
- Yeşil ip - tercihen birazcık sert ve sağlam olmalı. Ben plastik koli iplerini kullandım.
- Makas
- Bir dikiş iğnesi - Bu iğnenin başı, ipinizi geçirebileceğiniz kadar büyük olmalı.
- Bir örgü şişi - Ya da ucu sivri herhangi bir alet
Ayrıca bir tükenmez kaleme ve yapışkan banta da ihtiyaç duyaiblirsiniz.


Adım 2

 Poşetlerden Yapılan Çiçekler

 Poşetlerden Yapılan Çiçekler

1) Bir plastik poşet alın ve poşetin tutma yerlerini ve alt kısmını kesin. Şimdi elde ettiğiniz şey bir plastik tüpe benzemeli.
2) Bir kenar boyunca bu poşeti kesin ve dümdüz bir plastik örtü elde edin.
3) Şimdi elde ettiğiniz bu örtüyü 4 santimetre kalınlığındaki şeritler halinde kesin.
4) Bir şeridi alın ve 2.5 santimetrelik kenarı üzerine resimde de belirtildiği gibi katlamaya başlayın. Düz bir plastik rulosu elde edene kadar bu katlama işlemine devam edin.
5) Şimdi resimde belirtildiği gibi bu rulonun kenarlarını makasla kesmeye başlayın.
6) Kesme işlemini bitirdikten sonra rulonun katlarını açın. Şimdi elinizde, taç yaprak şekillerinden oluşan uzun bir şerit olmalı.
Dördüncü adımdan altıncı adıma kadar olan işlemi, üçüncü adımda elde ettiğiniz diğer bir şerit üzerine de uygulayın. Bunu da tamamlarsanız, iyi bir boyutta bir çiçek yapmak için yeterli derecede taç yaprağa sahip oldunuz demektir. Çiçeğinizin ne kadar büyük ya da ne kadar küçük olmasını istediğinize bağlı olarak bu daha fazla şeridi bu işleme sokabilir ya da daha az şeritten elde ettiğiniz taç yaprakla yetinebilirsiniz.

Adım 3

 Poşetlerden Yapılan Çiçekler

7) Taç yapraklardan oluşan şeridin bir ucunu alın ve örgü şişinin üstüne sarmaya başlayın. Tüm şerit, şişin üzerine sarılarana kadar sarma işlemine devam edin. Çiçeğin başını büyütmek için bir şerit daha ekleyin.
Şeritlerin alt uçlarının aynı hizaya gelmesini sağlayın.
Şimdi dikkatli bir şekilde örgü şişini üstüne doladığınız şeritlerden yavaşça çıkarın.
8) Çiçeğin başını, alt kısmının içinden geçirdiğiniz iğneyle bir arada tutun. Bu yeterince anlaşılır değilse resme bir daha bakın, resimde daha net görülebiliyor.


Adım 4

 Poşetlerden Yapılan Çiçekler

 Poşetlerden Yapılan Çiçekler

 Poşetlerden Yapılan Çiçekler


9) Yeşil ipten eşit uzunlukta üç ip kesin. Bu iplerin her birinin uzunluğu, çiçeğinizin sapının olmasını istediğiniz uzunluğun iki katı kadar olmalı.
Şimdi daha önce yaptığınız ve iğneyle bir arada tuttuğunuz çiçek başından iğneyi çıkarın. İğnenin açmış olduğu deliği, örgü şişiyle daha da genişletin. Bu deliğin bayağı büyük olması gerekiyor fakat plastiği yırtmamaya ya da parçalamamaya özen gösterin.
10) Şimdi, kestiğiniz üç ipi de iğneye takarak çiçek başında açmış olduğunuz deliğin içinden geçirin, bu ipler daha sonra çiçeğimizin sapı olacak. Çiçek başının bu iplerin ortasında olmasına özen gösterin.
11) Her ipin üstünde düğüm atın, bu çiçek başını bir arada tutacaktır.
12) Bu üç ipin sonlarını ikişerli şekilde eşleştirin ve resimdeki açıklayıcı bir şekilde görülen 12. Adımı takip ederek birbirine sıkı bir şekilde örün, aynı saç örermiş gibi, bilmiyorum kaçınız saç ördü tabi.
13) İpiniz bitmeden önce iplerin ucunu birbirlerine bağlayın böylece gereksiz karışıklıklardan kurtulmuş olursunuz. Resimde de gördüğünüz üzere her bir ip çiftine harflerle isim verildi. A çiftini B çiftine bağlayın, B çiftini C çiftine bağlayın ve C çiftini de A çiftine bağlayın.
14) Artan ipi kesin.


Adım 5
Gülünüzün yapımını tamamlamak için, taç yapraklarının açıklıklarıyla oynayrak güzel gözükmelerini sağlayın.
Tabi ki, bir gül yapmak zorunda değilsiniz, ben bir nergis yaptım ve farklı taç yaprak şekillerini ve farklı renkteki poşet şeritlerini kullanarak bir başka çiçek yaptım.
Yapmadığım bir şey ise, ki bu hoş olurdu, çiçek başının altına eklenebilecek yeşil renkli, birkaç taç yaprak şekli kesmekti. Bu küçük ayrıntı, çiçekten sapa doğru geçişi biraz daha gerçekçi yapardı.
Kolay gelsin.

 Poşetlerden Yapılan Çiçekler

 Poşetlerden Yapılan Çiçekler

 Poşetlerden Yapılan Çiçekler

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Dış Görünüşü Yüzünden Hor Görülen Hemşirenin Cevabı Olay Yarattı!

İşini iyi yaptıktan sonra insanların dış görünüşleri hiç önemli değildir ve bu konuda yorum yapmak da kimseye düşmez. Ama gel gelelim ki saçları renkli olan bir hemşireye tepki gösteren kişi gibi pek çok kişi var.. İşte bu renkli saçlı, dövmeli ve piercing taşıyan hemşirenin kendisini eleştiren market çalışanına olay yaratan cevabı!