enteresan.com LogoPrenses Diana ve Freddie Mercury'nin Birlikte Geçirdiği Unutulmaz Gecenin Öyküsü

Yakın zamanda vizyona giren ve Queen'in efsanevi ismi Freddie Mercury ile ilgili olan “Bohemian Rhapsody” isimli filmde anlatılmayan Freddie-Diana dostluğunu ve Londra'da geçirilen çılgın gecenin hikayesini sizin için galerimizde paylaşıyoruz. İşte o gece yaşananlar...
Efsanevi Queen grubunun baş solisti Freddie ile “En Sevilen Prenses” Diana, medyanın Diana’nın her yaptığını yakından izlediği 80’li yılların ortalarına doğru çok samimi bir dostluk kurdu.

Aktris Cleo Rocos’un anılarında yazdığına göre, bu çılgın gecenin başlarında Rocos, Mercury ve Prenses Diana; Komedyen Kenny Everett’in evinde şampanya içip o dönemin popüler şovu Golden Girls’ün tekrar bölümlerini seyrediyordu.

Diana; Freddie ve arkadaşlarının Londra’da bilinen bir gay bar olan Vauxhall Tavern’a gideceğini öğrendiği zaman onlara katılmak istedi.
Diana; Freddie ve arkadaşlarının Londra’da bilinen bir gay bar olan Vauxhall Tavern’a gideceğini öğrendiği zaman onlara katılmak istedi.Grup başlarda biraz tereddüt etti, çünkü medya Diana’nın her yaptığını takip ediyordu ve böyle bir gay barda görülmesi onun için pek hoş olmazdı.

Diana onlara katılmak için ısrar etti. Bu yüzden Freddie, “Hadi artık, bırakalım da kız biraz eğlensin” diyerek hazırlıklara başladılar.
Diana onlara katılmak için ısrar etti. Bu yüzden Freddie, “Hadi artık, bırakalım da kız biraz eğlensin” diyerek hazırlıklara başladılar.

Everett’in gece kulüpte giymeyi düşündüğü drag kostümü Diana’ya giydirdiler. Üstüne bir ordu ceketi geçirerek Freddie’nin favori aksesuarı olan Aviator model gözlükleri taktılar. Rocos, Diana’nın o halini “Oldukça eksantrik giyinmiş gay erkek modele benziyordu” diye anlatıyor.

Plan işliyordu. Mekana girdiklerinde herkes Freddie Mercury’nin orada olmasıyla ilgilendiğinden yanında duran kılık değiştirmiş prensesi görmediler. Diana için Rocos şöyle diyor: “Güzel ve genç bir adama benziyordu o haliyle. Her zaman oldukça fitti, bu yüzden oradakiler sadece ‘Ortama efsane kalçaları olan bir adam girdi’ diye düşünmüşlerdir.”

Barda kaldıkları 20 dakika süresince beyaz şarap ve bira içip eğlendiler. Planları güzelce işlese de süreyi fazla uzatmak ve şanslarını fazla zorlamak istemediler ve Diana’yı evine yani Kensington Sarayı’na götürdüler

Diana ve Freddie, Freddie 91 senesinde AIDS’e bağlı komplikasyonlar yüzünden ölene dek arkadaşlıklarını devam ettirdiler.
Diana ve Freddie, Freddie 91 senesinde AIDS’e bağlı komplikasyonlar yüzünden ölene dek arkadaşlıklarını devam ettirdiler.Sonrasında Diana, National AIDS Trust’un en büyük maddi ve manevi destekçilerinden biri haline dönüştü. İnsanların HIV ve AIDS hakkındaki farkındalığını arttırmak adına tüm emeğini ortaya koydu.

Aslında bu, onun AIDS farkındalığı adına yaptığı ilk eylem de değildi. 1987 yılında AIDS hastalarını ziyaret ederek onlarla el sıkıştı. Tabi o zamanlar halk arasında AIDS hastalarına dokunulursa hastalık bulaşır diye düşünülüyordu ve kimse onlara dokunmuyordu.

Diana hem bu görüşlerle hem de hastalığın kendisiyle savaşmaya ömrü yettiğince devam etti.
Diana hem bu görüşlerle hem de hastalığın kendisiyle savaşmaya ömrü yettiğince devam etti.