enteresan.com LogoResimdeki masum; Fransa'da 2 yıl boyunca GDO'lu mısır yedirilen bir deney faresi..

Resimdeki masum; Fransa'da 2 yıl boyunca GDO'lu mısır yedirilen bir deney faresi.. 2 yıl sonunda geldiği hal bu!
Resimdeki masum; Fransa'da 2 yıl boyunca GDO'lu mısır yedirilen bir deney faresi..
Resimdeki masum;
Fransa'da 2 yıl boyunca GDO'lu mısır yedirilen bir deney faresi..
2 yıl sonunda geldiği hal bu!
Tüm bedeni kanserli tümörler ile dolan fareye gdolu mısırlar verilmeye devam ettikçe tümörlerin daha hızlı yayıldığı saptanmış.
Şimdi soruyorum sizlere:
-Onu bu hale getiren GDO, sizi sağlıklı mı yaşatacak sanırsınız?
Ne kadar çok duyar olduk bu Mısır'ı heryerde! -Sinema ve televizyon ile hayatımıza giren boyumuzdan büyük paketler içerisinde sunulan "patlamış mısırlar.." -Yine aynı televizyonlar bu kez çocuklara kahvaltıda "Mısır gevreği" yemelerini emrediyordu! -Bir anda para kartlar, tasolar, hediyeler koyuldu paketlerin içine.. Trans yağa bulanmış, çin tuzu ile insanı kendine bağımlı hale getiren "mısır cipsleri" hediyeler saçmaya başladı çocuklara.
Ki bu öyle bir bağımlılık ki parmaklarını yiyor; yetmiyor paketi bile dilleri ile yalayacak hale geliyorlardı. -Aniden icat edilip karışık kuruyemişlerin vazgeçilmezi olan onlarca kimyasala bulanmış ne olduğu belirsiz "soslu mısırlar.." -Yetmedi her köşe başında plastiğe bulanmış "bardak mısırlar!" Sahi, nedir bu bizlere ısrarla ve farklı sunumlarla sürekli "Mısır" yedirme çabaları?
Hemde öyle mısırlar ki muazzam lezzete ve görünüşe sahip(!) Sizler köy hayatı görmüş insanlarsınız hiç o kadar mısır aynı boyda, aynı ebatta, aynı renkte olur mu fabrikadan çıkmışcasına?
Atalık tohumuyla ekilen mısırlar daha bozuk görünüşlü daha küçük ebatlarda olurken, israil başta olmak üzere sair ülkelerden ithal edilen gdolu kısır tohumlar daha düzgün, daha büyük, daha gösterişli ürünler verseler dahi bunun; altın tepside sunulan zehirden hiçbir farkı yoktur inanın bana.
Her köşe başında bardak mısır alıp tüketen çocuklara öyle çok üzülüyorum ki..
Hem zehir mısır, hem margarin, birde üzerine ne olduğu belirsiz ketçap.. Yazık değil mi bu yavrulara?
Dün bir arkadaşım tevafuk üzere anlattı. Halası tarlasının bir kısmına atalık, diğer kısmına bu malum tohumlardan ekmiş. Domuz sürüsü dadanmış ve gdolu mısırlara dokunmamışlar bile..
Afedersiniz lakin bugün domuzun yemediğini, evladına reva görmemeli kimse!
Alıntıdır.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

8 Korkunç Tümör

8 Korkunç Tümör vakası

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.