enteresan.com LogoResimdeki masum; Fransa'da 2 yıl boyunca GDO'lu mısır yedirilen bir deney faresi..

Resimdeki masum; Fransa'da 2 yıl boyunca GDO'lu mısır yedirilen bir deney faresi.. 2 yıl sonunda geldiği hal bu!
Resimdeki masum; Fransa'da 2 yıl boyunca GDO'lu mısır yedirilen bir deney faresi..
Resimdeki masum;
Fransa'da 2 yıl boyunca GDO'lu mısır yedirilen bir deney faresi..
2 yıl sonunda geldiği hal bu!
Tüm bedeni kanserli tümörler ile dolan fareye gdolu mısırlar verilmeye devam ettikçe tümörlerin daha hızlı yayıldığı saptanmış.
Şimdi soruyorum sizlere:
-Onu bu hale getiren GDO, sizi sağlıklı mı yaşatacak sanırsınız?
Ne kadar çok duyar olduk bu Mısır'ı heryerde! -Sinema ve televizyon ile hayatımıza giren boyumuzdan büyük paketler içerisinde sunulan "patlamış mısırlar.." -Yine aynı televizyonlar bu kez çocuklara kahvaltıda "Mısır gevreği" yemelerini emrediyordu! -Bir anda para kartlar, tasolar, hediyeler koyuldu paketlerin içine.. Trans yağa bulanmış, çin tuzu ile insanı kendine bağımlı hale getiren "mısır cipsleri" hediyeler saçmaya başladı çocuklara.
Ki bu öyle bir bağımlılık ki parmaklarını yiyor; yetmiyor paketi bile dilleri ile yalayacak hale geliyorlardı. -Aniden icat edilip karışık kuruyemişlerin vazgeçilmezi olan onlarca kimyasala bulanmış ne olduğu belirsiz "soslu mısırlar.." -Yetmedi her köşe başında plastiğe bulanmış "bardak mısırlar!" Sahi, nedir bu bizlere ısrarla ve farklı sunumlarla sürekli "Mısır" yedirme çabaları?
Hemde öyle mısırlar ki muazzam lezzete ve görünüşe sahip(!) Sizler köy hayatı görmüş insanlarsınız hiç o kadar mısır aynı boyda, aynı ebatta, aynı renkte olur mu fabrikadan çıkmışcasına?
Atalık tohumuyla ekilen mısırlar daha bozuk görünüşlü daha küçük ebatlarda olurken, israil başta olmak üzere sair ülkelerden ithal edilen gdolu kısır tohumlar daha düzgün, daha büyük, daha gösterişli ürünler verseler dahi bunun; altın tepside sunulan zehirden hiçbir farkı yoktur inanın bana.
Her köşe başında bardak mısır alıp tüketen çocuklara öyle çok üzülüyorum ki..
Hem zehir mısır, hem margarin, birde üzerine ne olduğu belirsiz ketçap.. Yazık değil mi bu yavrulara?
Dün bir arkadaşım tevafuk üzere anlattı. Halası tarlasının bir kısmına atalık, diğer kısmına bu malum tohumlardan ekmiş. Domuz sürüsü dadanmış ve gdolu mısırlara dokunmamışlar bile..
Afedersiniz lakin bugün domuzun yemediğini, evladına reva görmemeli kimse!
Alıntıdır.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Tuvalet Temizleyicisi

Bir adam Microsoft şirketine iş için konuşmaya gidiyor. Girmek istediği iş de tuvalet temizleyiciliği. HR menajeri ile görüşüp tıkanmış bir lavaboyu temizleyip testten geçiyor.

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.