enteresan.com LogoRus Uzay Mekiği Buran, Ren Nehri'ne Açılıyor

Buran uzay mekiği, bir zamanlar Sovyetlerin uay filosunun gözbebeğiydi. Şimdilerde yeni evi olan Almanya'daki bir müzeye gitmek üzere sessizce Ren Nehri'nde yol alıyor.
Rus Uzay Mekiği Buran, Ren Nehri'ne Açılıyor

Buran uzay mekiği, bir zamanlar Sovyetlerin uay filosunun gözbebeğiydi. Şimdilerde yeni evi olan Almanya'daki bir müzeye gitmek üzere sessizce Ren Nehri'nde yol alıyor.

Rus Uzay Mekiği Buran, Ren Nehri ne Açılıyor

Buran, Kasım 1988 tarihinde insansız bir test uçuşu yaptı. Bu onun ilk ve son uçuşuydu. Gelecekteki uçuşlar planlanmıştı fakat Sovyetler Birliği'nin dağılması ve Rusya'nın içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar, Buran programının 1993 yılında iptal edilmesi anlamına geliyordu.

Hayatta kalan son Buran tüm dünyada sergilendi- bilhassa Sidney'deki Olimpiyat Oyunları'nda büyük ilgi gördü- ve artık almanya'nın Mannheim kentinde bulunan Speyer Teknik Müzesi'nde sergilenecek.
Buran'ın Almanya'ya taşınmasının ve uzay mekiğine ev sahipliği yapacak müze bölümün inşasının maliyetinin 15 milyon doların üstünde olduğu anlaşılıyor.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Günün Fıkrası :)

Matematik dersinde kadın öğretmen öğrencilere sorar: – Bir ağacın dalında 5 tane kuş var. Taş attım, iki tanesini vurdum.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.