enteresan.com LogoSabah anne, erkenden kalkmış çayı demlemiş…

Biraz da tebessüm edelim…
Sabah anne, erkenden kalkmış çayı demlemiş…

Biraz da Gülelim… Okula Gitmek İstemiyorum… Sabah anne, erkenden kalkmış çayı demlemiş, kahvaltıyı hazırlarken oğlunun odasından alarmın çalmaya başladığını duyar.

Tam zamanında birazdan da kahvaltı da hazır olur diye geçirir içinden. Kahvaltı hazırlanmış alarm çalalı neredeyse 10 dakika olmuş oğlandan hâlâ ses yok. Kapıyı çalıp oğlunun odasına girdi ve onu tekrar uyandırdı.”Haydi oğlum, uyan artık… bak biraz daha böyle oyalanırsan okula geç kalacaksın.

Ben sana demiyormuyum geç yatma diye, kaç oldu bu, haydi kalk artık kahvaltı hazır.” Oğlu, yarı gözlerini açıp, kafasını hafifçe kaldırıp annesine baktı ve uykulu bir sesle:”Fakat anne ya, bu gün okula gitmek istemiyorum” dedi. Anne, oğlunun isteğine karşı çıktı.”Bu gün okula neden gitmek istemiyormuşsun bakayım?” dedi.

“İki elle tutulur, ciddi neden söyle bana…” Oğlu bir yandan esnerken, bir yandan da annesini yanıtladı: “Okuldaki tüm öğretmenler benden nefret ediyorlar, bir. Tüm öğrenciler de benden nefret ediyorlar, bu da iki. Bu iki ciddi nedenim yeter mi, annecim?” Annesi oğlunun nedenlerini geçerli bulmadı:

“Bunlar okula gitmemen için geçerli neden olamaz, bırak kuruntu yapmayı ne demek o, nefret ediyorlar, nereden çıkarıyorsun bunları bilmem ki” dedi.”Şimdi hemen kalk ve çabuk hazırlan, aldırma terliği elime”

Bu kez oğul annesine :”Sen de bana, okula kesinlikle gitmemi gerektirecek elle tutulur, ciddi iki neden gösterebilir misin, anne ? ” dedi.

Sabri tükenme noktasına gelen anne, oğlunun üstündeki yorganı hızla çekti ve oğlunun istediği iki ciddi nedeni açıkladı:” Birinci ciddi neden, 40 yaşında koskoca adamsın. İkinci ciddi neden ise, sen okulun müdürüsün.”

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Eşinize kesinlikle okutun!

Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı Dışarıya çıktığınızda aldığınız alkol oranına dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyandığınızda, bir önceki gece yaptığınız bir şeyden pişman olabilirsiniz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.