enteresan.com LogoSabah anne, erkenden kalkmış çayı demlemiş…

Biraz da tebessüm edelim…
Sabah anne, erkenden kalkmış çayı demlemiş…

Biraz da Gülelim… Okula Gitmek İstemiyorum… Sabah anne, erkenden kalkmış çayı demlemiş, kahvaltıyı hazırlarken oğlunun odasından alarmın çalmaya başladığını duyar.

Tam zamanında birazdan da kahvaltı da hazır olur diye geçirir içinden. Kahvaltı hazırlanmış alarm çalalı neredeyse 10 dakika olmuş oğlandan hâlâ ses yok. Kapıyı çalıp oğlunun odasına girdi ve onu tekrar uyandırdı.”Haydi oğlum, uyan artık… bak biraz daha böyle oyalanırsan okula geç kalacaksın.

Ben sana demiyormuyum geç yatma diye, kaç oldu bu, haydi kalk artık kahvaltı hazır.” Oğlu, yarı gözlerini açıp, kafasını hafifçe kaldırıp annesine baktı ve uykulu bir sesle:”Fakat anne ya, bu gün okula gitmek istemiyorum” dedi. Anne, oğlunun isteğine karşı çıktı.”Bu gün okula neden gitmek istemiyormuşsun bakayım?” dedi.

“İki elle tutulur, ciddi neden söyle bana…” Oğlu bir yandan esnerken, bir yandan da annesini yanıtladı: “Okuldaki tüm öğretmenler benden nefret ediyorlar, bir. Tüm öğrenciler de benden nefret ediyorlar, bu da iki. Bu iki ciddi nedenim yeter mi, annecim?” Annesi oğlunun nedenlerini geçerli bulmadı:

“Bunlar okula gitmemen için geçerli neden olamaz, bırak kuruntu yapmayı ne demek o, nefret ediyorlar, nereden çıkarıyorsun bunları bilmem ki” dedi.”Şimdi hemen kalk ve çabuk hazırlan, aldırma terliği elime”

Bu kez oğul annesine :”Sen de bana, okula kesinlikle gitmemi gerektirecek elle tutulur, ciddi iki neden gösterebilir misin, anne ? ” dedi.

Sabri tükenme noktasına gelen anne, oğlunun üstündeki yorganı hızla çekti ve oğlunun istediği iki ciddi nedeni açıkladı:” Birinci ciddi neden, 40 yaşında koskoca adamsın. İkinci ciddi neden ise, sen okulun müdürüsün.”

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Her Şey Göründüğü Gibi Değildir!

Gördükleriniz sizi yanıltabilir, hemen her şeye atlamamak lazım.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.