enteresan.com LogoSağır Köpek İşaret Dilini Öğrendi

Avustralya'da minik, 8 haftalık bir köpek sağır olduğu anlaşıldıktan sonra işaret dilini öğrenmeye başladı.
Sağır Köpek İşaret Dilini Öğrendi

Border collie cinsi Pixie, eğitmeni Liz Grewal'dan el işaretlerinin anlamlarını öğrendi. Liz, 6 yıldır sağır köpeklere bakıyor ve şu ana dek akıllı ufaklıklara "otur", "bırak" ve "gel" gibi birçok komut öğretti. "Köpekler vücut dilinin, el hareketlerinin ne anlattığını anlarlar. Sağır köpeklerin eğitimi biraz daha farklıdır. Duyma kabiliyeti olan köpeklerden daha çabuk öğrenirler, çünkü dikkatlerini dağıtan birşey yoktur," diyen köpek eğitmeni Liz, 4 sağır köpeğinin dikkatini çekmek için onlara küçük bir su şişesinden bir miktar su sıçratıyor.

Sağır Köpek İşaret Dilini Öğrendi

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.