enteresan.com LogoSandra Backlund'dan "Anında Tasarım"

Yapıma hazır nesneler ve evinizdeki kullanılmayan ıvır zıvırlarla göz kamaştırıcı kıyafetleri, kendi başınıza "anında" kolayca yapmayı dilediniz mi hiç?
Sandra Backlund'dan

Yapıma hazır nesneler ve evinizdeki kullanılmayan ıvır zıvırlarla göz kamaştırıcı kıyafetleri, kendi başınıza "anında" kolayca yapmayı dilediniz mi hiç? İsveçli moda tasarımcısı Sandra Backlund, günlük giysileri alışılmadık ve becerikli bir şekilde elle harikalar yaratarak tasarlamasıyla ünlü bir tasarımcı. En son koleksiyonu "Anında Tasarım" sürdürülebilirliğin tasarımdaki ve modadaki en iyi örneklerini modacılık, uzmanlık ve el becerisiyle birleştirerek sunuyor.

Backlund, tipik olarak saç, kağıt ve iplik gibi pek alışılmadık malzemeleri giysilerinde biraraya getiriyor fakat terzilik yetenekleriyle ortaya çıkardığı son tasarımında tasarımcı, mandalları ve yünle örülmüş bileşenlerin kolaj parçalarını biraraya getirmenin tamamıyla yeni bir yolunu buluyor. Tasarımcı bu öğeleri el işi geleneğinin ve yönteminin dinçliğinin ve yaşayabilmesinin bütünleşmesi olarak görüyor. Backlund'un yıldızı bir süredir parlıyordu fakat Stockholm'deki Modern Tasarım Günleri Konferansı'nda genç sanatçılar için verilen Modern Tasarım Günleri Ödülü'nü kazanması onun gerçek anlamda tanınmasına yardımcı oldu.

Sandra Backlund dan  Anında Tasarım

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Yeni Yıl Mucizesi Dördüzler

Sean ve Lisa Kelly, yanıbaşlarında duran sepetteki dördüzlerine bakmaktan kendilerini alamıyor.

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.