enteresan.com LogoSandra Backlund'dan "Anında Tasarım"

Yapıma hazır nesneler ve evinizdeki kullanılmayan ıvır zıvırlarla göz kamaştırıcı kıyafetleri, kendi başınıza "anında" kolayca yapmayı dilediniz mi hiç?
Sandra Backlund'dan

Yapıma hazır nesneler ve evinizdeki kullanılmayan ıvır zıvırlarla göz kamaştırıcı kıyafetleri, kendi başınıza "anında" kolayca yapmayı dilediniz mi hiç? İsveçli moda tasarımcısı Sandra Backlund, günlük giysileri alışılmadık ve becerikli bir şekilde elle harikalar yaratarak tasarlamasıyla ünlü bir tasarımcı. En son koleksiyonu "Anında Tasarım" sürdürülebilirliğin tasarımdaki ve modadaki en iyi örneklerini modacılık, uzmanlık ve el becerisiyle birleştirerek sunuyor.

Backlund, tipik olarak saç, kağıt ve iplik gibi pek alışılmadık malzemeleri giysilerinde biraraya getiriyor fakat terzilik yetenekleriyle ortaya çıkardığı son tasarımında tasarımcı, mandalları ve yünle örülmüş bileşenlerin kolaj parçalarını biraraya getirmenin tamamıyla yeni bir yolunu buluyor. Tasarımcı bu öğeleri el işi geleneğinin ve yönteminin dinçliğinin ve yaşayabilmesinin bütünleşmesi olarak görüyor. Backlund'un yıldızı bir süredir parlıyordu fakat Stockholm'deki Modern Tasarım Günleri Konferansı'nda genç sanatçılar için verilen Modern Tasarım Günleri Ödülü'nü kazanması onun gerçek anlamda tanınmasına yardımcı oldu.

Sandra Backlund dan  Anında Tasarım

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Bir öğrenci annesinin, veli toplantısı sonrası yazdığı yazı paylaşım rekorları kırıyor

Bugün oğlumun veli toplantısındaydım. Daha doğrusu öğretmen-veli görüşme gününde. Ortaokulda olan oğlumun sanırım altı öğretmeni ile görüştüm. Her bir öğretmenin odasının önündeki kuyrukta uzun uzun bekledim.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Dünya'nın En Çok Evlenen Kadını

Linda Wolfe, "Dünya'nın en çok evlenen kadını" ünvanıyla rekor kırdı