enteresan.com LogoSanta Monica'nın Güneş EnrjisiLE Çalışan Dönme Dolabı

Santa Monica'nın güneş enerjisi ile çalışan 160.000 LED lambaya sahip dönme dolabı
Santa Monica'nın Güneş EnrjisiLE Çalışan Dönme Dolabı

Santa Monica, Pasifik Dönme Dolabı'na oldukça parlak ve ışıklı bir geliştirme getirdi. Eski dönme dolabını parçalarına ayırdılar ve yerine, üstünde 160.000 LED lambası olan yepyeni bir dönme dolap getirdiler. 30 metrelik bu dönme dolap, Chance Morgan Rides tarafından üretildi, her akşam şehir için görsel bir performanstan oluşan şölen sunuyor ve şehre tam 1.5 milyon dolara mal oldu. Güneş enerjisi panelleri sayesinde, gün boyunca dönme dolabı çalıştırmaya yetecek kadar enerji üretiyor ve ayrıca geceleri de, buna ek olarak LED lambaları ile bir şov sunuyor. Bu lambalar ise, karbon salınımı bakımından çevreye oldukça duyarlı lambalardır. Grant Humphreys; rezidansal bir topluluğa, karma kullanım için bu dönme dolabı entegre etmeyi planlıyor.
Bu dönme dolap, A Night at the Roxbury (Roxbury'de bir gece) ve Thank You for Smoking (Sigara içtiğin için teşekkür ederim) dahil olmak üzere, birkaç Hollywood filminde görüldü. Hiç şüphe yok ki, bu dönme dolabın daha genç ve daha çekici olan versiyonu, birkaç film sahnesinde görülecektir.
1996 yılında inşa edildiği zaman Pasifik Dönme dolabı, Dünya'nın tek güneş enerjisi ile çalışan dönme dolabıydı. Eski dönme dolap ise, eBay'deki açık artırma ile yaklaşık 130.000 dolara, Oklahoma hükümetine satıldı.

Santa Monica nın Güneş EnrjisiLE Çalışan Dönme Dolabı