enteresan.com LogoSigara Nasıl Bırakılır?

Sigara paketleri üzerindeki sağlık mesajlarında sigara içmenin ölümcül etkilerinden bahsedildiği hâlde, yapılan bir araştırmaya göre bu durum insanların daha fazla sigara içmesine sebep olabiliyor.
Sigara Nasıl Bırakılır?

Sigara Nasıl Bırakılır?

Ölüm öyle ürkütücü bir şey ki çoğunluk sigara içerek rahatlayabileceğini düşünüyor. Bu etki, korku yönetimi olarak da bilinen psikolojik bir teoriyle bağlantılı ve buna göre bazı insanlar ölüm karşısında öyle endişe duyuyorlar ki özgüvenlerini yerine getirebilmek için sürekli başka şeylere ihtiyaç duyuyorlar.

Özdeğerlerini sigara içerek edinenler korkuları için de aynı şeyi ve daha fazla olarak yapıyor. New York Üniversitesi ve İsvirçe'den Basel Üniversitesi'nin yaptığı çalışmaya göre çözüm, sigara paketlerinin üzerine yazılan mesajlarda sigaranın insanı çirkinleştirdiğinden bahsedilmesi.

7-41 yaşları arasında 39 psikoloji öğrencisiyle yapılan araştırmada bu çözümün etkili olduğu görüldü.

Sigara Nasıl Bırakılır?

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Kadın Sünneti (Geleneksel İşkence)

Kadın Sünneti yani klitorisin (bızır) kesilmesi (Klitoridektomi), Kadın Cinsel Sakatlamalarının en yaygın yöntemidir...

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.