enteresan.com Logo'Sil Baştan' Gerçek Mi Oluyor?

Onlarca yıldır bilim-kurgu malzemesi oldu bu konu, artık bilim adamları acı veren hatıraları silmenin bir yolunu buldu...
'Sil Baştan' Gerçek Mi Oluyor?

 Sil Baştan  Gerçek Mi Oluyor?

Bu deneyimden sonra negatif bir şeyi hatırlamaya zorlarsak kendimizi bu hatıralarımız yeni ve daha iyi anılarla değiştirilebiliyor.

Bulgu bir gün, savaş yüzünden travma geçiren askerler üzerinde kullanılabilir. Araştırmacılar, renkli bir resme bakarlarken gönüllü gruba ufak elektrik şokları verdi. Ertesi gün acı veren anıyı hatırlamaları için aynı işlem yeniden yapıldı ve bunun hemen ardından da yalnızca fotoğraf tekrar tekrar gösterildi. Bir sonraki gün yalnızca resim gösterildi ve endişe seviyeleri ölçüldüğünde korkunun gittiği saptandı.

Resmi ikinci kez gördükten on dakika sonra resmin şok olmadan tekrar gösterilmesiyle beynin tepkisini yeniden hazırladığı görüldü. Hayvanlar üzerinde yapılan testler de benzer sonuçlar verdi.

 Sil Baştan  Gerçek Mi Oluyor?

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Eşinize kesinlikle okutun!

Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı Dışarıya çıktığınızda aldığınız alkol oranına dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyandığınızda, bir önceki gece yaptığınız bir şeyden pişman olabilirsiniz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.