enteresan.com LogoSteampunk Gitar ve Silahlar

Ancak itiraf etmek gerekir ki silahlarla gitarlar oldukça muhteşem görünüyor...
Steampunk Gitar ve Silahlar

Abney Park Gitarı

Steampunk Gitar ve Silahlar

Abney Park, Steampunk'tan etkilenen Seattle'lı bir grup. Nathaniel Johnstone Abney Park için gitar çalıyor ve Steampunk meraklılarının müziklerini dinlemesi, söylemesi veya dans etmesinden daha da ileriye geçmeleri için onlara esin kaynağı oldu. Altın, pirinç, düğme ve çarklı cihazlar, geçmişle geleceğin buluştuğu bu gitarda fonksiyonel bir moda yaratmak için bir arada buluşuyor.

Villianizer-Steampunk Gitarı

Steampunk Gitar ve Silahlar

Bu Jackson Rhoads V'in steampunk görüntüsüne büründürüldüğü gitar. Oldukça başarılı bu gitarda harika numaralar da yapılabilir. Tüm takımları bakır ve pirinçten. Ayrıca donanımları, ayarları, pikap kolu, boruları, dişlileri, kaynakları da bakır kaplama. Üstelik üzerinde sahte bir pas var. Müzisyenler, bilgisayar korsanları, sandalyelerinden sörf yapan inekler, kısacası çoğumuz adi görünümlü Villianizer'ın hikâyelerini duymuşsunuzdur. Görmesi güzel yine de. Sesi nasıl çıkıyor acaba?

[Sayfa]

Organum Insolitus

Steampunk Gitar ve Silahlar

Organum Insolitus, 2008 Jersey Kent Sanatçıları Stüdyo Turu için yapıldı. Steampunk öğeleri kullanılarak tasarlanan Organum Insolitus; elle dövülmüi pirinç, dişli bölmeleri, ahşap ve tel örgü bünyesinde barındırarak 19. yüzyıl elekrtonik gitarın alternatif tarihini gösteriyor. Gitarın üzerinde bir fazör, bir hoparlör ve Fresnel lens büyüteci olan bir ekran var. Birkaç tane pikap kullanmak yerine çiftli manyetik kullanılmış.

Norwescon 32 Steampunk Gitar

Steampunk Gitar ve Silahlar

Bu el yapımı başyapıt, Elder Bass Gitar, Molly "Porkshanks" Friderich tarafından yapılmıştır. Abney Park, Mungus, The Georgetown Orbits ve müzisyen Michael 'Creature' gibi isimler için de bu sanatı yapmış olmaktan gurur duyduğunu belirten sanatçı, Steampunk Sanatı Sergi Müzesi'nde de çalışıyor. Yakın zamanlarda açıldı müze ve 21 Şubat 2010 tarihine kadar sergilerine devam edecek.

Steampunk Gitarlar

Steampunk Gitar ve Silahlar

En üstteli şaheserin adı Victorian Axe Cannon. Sol alt köşede de Maker Faire 2008'den iki steampunk gitar daha yer alıyor. Sağ üstteki Steampunk Hero. Sağ alt köşedeki Les Paul; bakır, pirinç, göstergeler ve pasla yeniden şekillendirilip modifiye edilince estetik olarak hoş bir steampunk gitara dönmüş.

Steampunk Gitar Maker Faire 2008

Steampunk Gitar ve Silahlar

Sevmediğimiz ya da sevdiğimiz şeylerin tümü kişisel bakış açımıza bağlıdır. Steampunk ve takımları lüksünden yaratılan bir başka gitar. Bu gitar, insanlara yepyeni bir bakış açısı kazandırabilir. Maker Faire, çocuksu heveslerin teknikerler ve mühendislik, zanaatkarlar ve sanatçıların bir araya geldiği yaratıcı bir oyun alanında etrafı çevrelemesidir.

Nautilus Steampunk Gitar

Steampunk Gitar ve Silahlar

Bu modifiye parça, Deniz Altında 20,000 Fersah adlı filmden esinlenerek yapılmış. Nautilus'un retrofütürist tasarımında bakır borular, deniz minareli düğmeler ve alt kısmında da ilginç detaylar var. Maalesef ki bunu yapan kişi eserlerinden ayrılmak zorunda kaldı. Steampunk gitar, eBay'de satıldığında halk arasında büyük ilgi görmüştü.

Farklı Steampunk Gitarlar

Steampunk Gitar ve Silahlar

Steampunk punk, endüstriyel, goth, cybergoth ve oyun altkültürlerinde çok yaygındır. Aslına bakılırsa görüleceği gibi öyle popülerdir ki bir hayat tarzı ve kültür olarak Steampunk'a geçiş yaşanmaktadır. H.G.Wells ve Jules Verne'in bilim-kurgu alt-türü çıktığından beri farklı form ve isilerde ortaya çıkmıştır. İşte Yeni - Victoriacılık temasıyla başka gitarlar. Aşağıdaki iki gitar Maker Faire için yapılmış Statocaster'lar. Sağ üstteki Austin, Teksas'ta bir dükkanın vitrininde görülebilir.Sol üstteki gitarsa Blackwind..

Kendin Yap Steampunk Gitarlar

Steampunk Gitar ve Silahlar

Müziğe karşı büyük bir ilginiz varsa ve gitarlar ile ilgileniyorsanız, siz de kendin yap steampunk gitarlara göz atmak istersiniz. Sağ üstteki fotoğrafta, Basswood iskelet, patina boyası, donanım ve ek özelliklerden oluşan steampunk borubomba gitarı var. Sol ortada bilgisayar korsanlarının tarzı bir Steampunk gitar var.
En üstte soldaki gitarlar metalle kaplı. En alttaki gitarsa birinin arkadaşına özel yaptığı bir çalışma. Elbette her ikisi de steampunk fanatiği. Tüm gitarların tasarımı benzersiz. Hediye vermek istiyorsanız ve sıra dışı bir şey olsun istiyorsanız en yaratıcısı el yapımı bir gitar olmaz mıydı?

Steampunk Silahlar

Steampunk Gitar ve Silahlar

Silahlara ilginiz varsa bunları muhtemelen seversiniz.Eğer sevmiyorsanız da bilim-kurguyla örülü Victoria dönemini düşünün. Sağ tarafta steampunk kültüründe sıklıkla rastlanılan bıçak/silahlar var. Sol üstteki silah, Burlesk Steampunk veya Apokaliptik mermi kemerlerini gösteriyor. Sağ altta Howdah tabancasından eşsiz bir çalışma var. Sol alt tarafta ise ses tabancası bulunuyor.

Steampunk Tabancaları

Steampunk Gitar ve Silahlar

Resimde gördüğünüz tüm tabancalar steampunk tarzı tabancalar olarak görülüyor. Buharla çalışıyor olmasa da hayali düşmanlarınız bu tabancaları çalıştırabilir. Retrofütürist kaçak tabancasından centilmen tabancasına bunları yaratırken karşınıza çıkacak tek şey hayal gücünüz.

Işın Tabancası

Steampunk Gitar ve Silahlar

Retrofütürist silahları seviyorsanız bu ışın tabancalarına bakmadan geçmeyin. Tinkerbot hayali bir evren için silahlar yarattığı Jules Verne çalışmalarında uzman gibi görünüyor. Bu silahların arasında Zenith ve Sanitzer de var.

Ölümcül Steampunk Silahları

Steampunk Gitar ve Silahlar

Savulun hainler! Bütün bu steampunk silahlar ciddi manada feci. Makineli tüfek olan Viper'ın sahibini sinirlendirmenizi önermeyiz. Aslına bakılırsa bu silahları taşıyan herhangi birilerini kızdırmasanız iyi edersiniz.

Özel Steampunk Silahlar

Steampunk Gitar ve Silahlar

Elinde bu silahlardan biri olan steampunk silah meraklısı biriyle karşılaşırsanız ölmeye ya da teslim olmaya hazırlanın. Üstteki kocaman bir steampunk ışın silahlı. Bunu yapan kişinin steampunk gösterisi için mi yoksa gizli bir silah olarak mı bunu yaptığı bilinemez. Sol üstteki fotoğrafta Double Twelve bulunuyor. 3 metrelik bu silahla uçakları bile vurabilirsiniz. Sağdaki steampunk silahsa tam 29 kilogram ağırlığında. Sol aşağıda parlak Flintlock Saber var. Sağ aşağıdaysa Veracity ve Florencia isimli yıkıcı silahlar bulunuyor.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları