enteresan.com LogoStuart Haygarth'ın Geri Dönüştürülmüş Aydınlatma Tasarımı

Stuart Haygarth, atılmış ve kullanılmış eşyaları dikkat çekici aydınlatma tasarımlarına dönüştürme yeteneğiyle ünlü bir tasarımcı...
Stuart Haygarth'ın Geri Dönüştürülmüş Aydınlatma Tasarımı

Londralı bir tasarımcı olarak çalışmalarını
yeniden değerlendirme, idare etme ve onarma üstüne kurarak baş döndürücü eserler yapıyor. Deptford Design Market Challenge ve Trash Luxe at London'un son tasarım festivalinde geri dönüştürülmüş malzemeler üzerinde yoğunlaşması nedeniyle daha çok sürdürülebilir ürünlerle ilgili olan bu yaklaşım, başarı için bir anahtar olarak görünüyor.

Stuart'ın ilk resimde görülen Milenyum Avizesi, patlatılmış Parti Patlayıcılarının ve Londra'nın bin yıllık kutlamalarından geride kalan molozlardan toplanarak yapılmış. Orijinalinde bir defaya mahsus bir parça olarak yaratılmasına rağmen özellikle siyah parti patlayıcılarından yapılmış bir avize de dahil daha sonra yeni versiyonlar bu orijinal verisyonu takip etti.

Çeşitli ıvır zıvırları elle şekil verilmiş tasarım parçalarına dönüştürmek bu avizede de gördüğümüz gibi yeni bir şey değil. Buna rağmen grafik tasarım ve fotoğrafçılık eğitimi almasına rağmen Haygarth'ın kullanılmış nesneleri özenle toplayarak, kategorize ederek ve tasarım sonucunda bu nesnelere farklı bir anlam vererek yaptığı heykel niteliği taşıyan bu yeni yaklaşımı, ürün geliştirmede yeşil bir referans noktası oluşturuyor. Yeni malzemeler ve yeni atılacak şeyler çıkarmak yerine sıradan ve unutulmuş nesnelerin tekrar kullanılması bizim daha fazla görmek istediğimiz bir trend.

Stuart Haygarth ın Geri Dönüştürülmüş Aydınlatma Tasarımı

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.