Şu Ana Kadar Yapılmış En Pahalı ve Özel 10 Spor Ayakkabı

Erkekler spor ayakkabıları severken, kadınlar topuklu ayakkabılara aşıktır. Daha önce bir çok kez pahalı kadın ayakkabılarından bahsettik. Şimdi sıra, lüks ve konforlu tasarımlarıyla beğeneceğiniz spor ayakkabılarda.Listedeki spor ayakkabıları sadece pahalı ya da aranılır değil; aynı zamanda sınırlı sayıda üretilen özel ürünlerdir. Nadir olması da, pahalı olmasının asıl nedenidir.

Air Jordan 2 Eminem 313 1.000 Dolar

Air Jordan 2 Eminem 313 1.000 Dolar

Air Jordan 2 sınırlı üretim ayakkabısı olan Eminem Way I Am 313, yaklaşık 1000 dolar maliyetindedir. Nike bu ayakkabı reklamlarıyla çıktığında, spor ayakkabı dünyası neye benzeyeceğini tahmin edemiyordu. Spor ayakkabılar, piyasaya çıktıktan 5 dakika sonra satıldı. Bu özel baskılı Jordan’lar, zarif bir retro tasarıma sahip ve terlemeyi önleyen bir yapısı vardır.


Balmain High Top & Double Strap 1.475 Dolar

Balmain High Top & Double Strap 1.475 Dolar

Yaklaşık 1.475 dolar maliyetindeki gümüş yüksek dilli Balmain ayakkabı, deridir ve kauçuk tabana sahiptir. Spor ayakkabı, ayak bileklerine kadar uzanmaktadır ve gümüş renkte bildiğimiz cırt cırtlı bantlarla ile tasarlanmıştır. Bakıldığında sıradan bir spor ayakkabısıdır. Ama Balmain markasıyla buluşunca maliyet artmıştır.


Nike Air Foamposite 1.500 Dolar

Nike Air Foamposite 1.500 Dolar

Bu ayakkabılar size 1.500 dolara mal olacaktır. Ama rahatlığı sonuna kadar garanti etmektedir. Nike’ın Foamposite teknolojisi, kullanıcıya üstün konfor sağlayan sentetik kumaş ve üstü kalıplı tasarımıyla size gelmektedir. 1997 yılında bu teknolojiden haberimiz olsaydı, ayakkabıyı 180 dolara satın alabilirdik. Fakat şu anda son derece sevilen bu spor ayakkabı 1.500 dolara satılmaktadır.


Christian Louboutin Rantus Orlato Flat 1.695 Dolar

Christian Louboutin Rantus Orlato Flat 1.695 Dolar

Spor ayakkabı, parlak kırmızı ve yılan derisi görünümü ile 1.695 dolara fiyatlandırılır. Ayakkabıya baktığınız zaman ekstra bir tasarım görmüyorsunuz. Peki, neden mi bu kadar pahalı? Çünkü gerçek piton yılanı derisinden üretiliyor. Christian Louboutin’in kırmızı piton derili Rantus Orlato Flat ayakkabısını, eğer bir yılan derisi koleksiyonunuza varsa rahatlıkla ekleyebilirsiniz.


Jimmy Choo Belgravia High Tops & Star Studded 2.350 Dolar

Jimmy Choo Belgravia High Tops & Star Studded 2.350 Dolar

Jimmy Choo, birçok kadını kendine aşık eden bir markadır ve oldukça yüksek olan fiyatları ile bilinir. Marka, erkek müşterileri için de bu ayakkabıyı üretmiştir ve fiyat konusunda yine iddialıdır. Ayakkabı metalik yıldızları ile deri, süet ve kanvas üst bir forma sahiptir. Eğer bu ayakkabıyı almak istiyorsanız, ‘Made in Italy’ ibaresine bir göz atmanızı öneririz.


Nike ParaNorman Foamposite 3.000 Dolar

Nike ParaNorman Foamposite 3.000 Dolar

Nike’ın ‘Air foamposite One ParaNorman’ model ayakkabısı, size yaklaşık 3.000 dolara mal olacaktır. Bu ayakkabıyı giydiğiniz zaman her yerde dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Ayakkabının tabanından yukarı doğru tüten yeşil duman efektinin de oldukça gerçekçi olduğunu belirtmek gerek!


Nike Dunk Low Pro SB Paris 3.500 Dolar

Nike Dunk Low Pro SB Paris 3.500 Dolar

Sıradan desenli bir Nike gibi görünen bu ayakkabının 3.500 dolar olduğuna inanabiliyor musunuz? İnansanız iyi edersiniz; çünkü Nike Dunk Low Pro SB ‘Paris’ modeli efsane modellerden birisidir. Beyaz renkteki bu ayakkabıdan sadece 202 tane üretildi. Bu desenli ayakkabı yalnızca rahat bir spor ayakkabısı değil, gerçek bir sanat eseridir. Ayakkabıyı Fransız Ressam Bernard Buffet tasarlamıştır.


Rick Owens ‘GeoBasket’ 5.152 Dolar

Rick Owens ‘GeoBasket’ 5.152 Dolar

Madonna, Rihanna ve Nicole Richie gibi elit ünlüler, Rick Owens ürünlerini kullanıyor. Bu ayakkabıya sahip olmak için 5.152 dolarınızın olması da yetmiyor. Ayakkabı kahverengi iguana derisinden yapıldığı için siparişinizi verdikten sonra bir süre beklemelisiniz. Ayakkabının sınırlı sayıda üretildiğini de bilmeniz gerekiyor.


Nike Air Mag 6.000 Dolar

Nike Air Mag 6.000 Dolar

Geleceğin spor ayakkabısı ‘Nike Air Mag’, 2011 yılında üretilmeye başlandı. Sınırlı sayıda üretilen bu ayakkabılar, sadece açık artırma ile satıldı. Ayakkabı oldukça fazla talep görünce firma, 2015 yılında yeniden pazara çıkarma kararı aldı. Bu tasarım 6.000 dolar maliyetindedir. Ayakkabının bileklere kadar olan uzunluğu ve taban oldukça dikkat çekicidir.


Nike SB Flom Dunk High 7.500 Dolar

Nike SB Flom Dunk High 7.500 Dolar

Nike SB Flom Dunk High, 7500 $ maliyetiyle listede 1 numarada yer alıyor. Sadece seçkin mağazalarda bulunan bu güzel spor ayakkabıda, siyah ve beyaz ana renklerin yanı sıra kırmızı ve altın renklerle süslenmiştir.


Teknolojik tasarımın son harikası olan bu eşsiz ayakkabılar, ücretleriyle de dudak uçuklatmaktadır. 15 bin liraya bir Nike SB Flom Dunk almayı mı, yoksa 10 yıl yetecek kadar ayakkabı almayı mı tercih ederdiniz?