enteresan.com LogoSütlü Çay Nasıl Yapılır

Bol bol çay tüketiyoruz. Neden çayı farklı tatlar deneyerek tüketmeyelim? İşte size harika bir tarif. Milk Shake'e benzeyen bu tarifi çok beğeneceksiniz.


Gerekli Malzemeler
Gerekli MalzemelerÇay 5 Yemek Kaşığı Şeker Şrubu 6- 7 küp buz Yarım Bardak Süt Blendır Şeker şrubu için, 1 bardak su, yarım bardak Beyaz ve Esmer şeker.

Şeker Şurubu Yapalım
Şeker Şurubu Yapalım-1 bardak suyu küçük bir tencerede kaynatıyoruz. -Yarım bardak beyaz ve esmer şekeri ilave ediyoruz. -Ateşin altını kısıyoruz, ve şeker kristalleri eriyene kadar bekliyoruz. -Hazırlanan şeker şrubunu, buz dolabına koyuyoruz.Çayımızı Demliyoruz
Çayımızı DemliyoruzBurada bildiğimiz şekilde, çayımızı demliyoruz. Bilmeyenler için anlatalım. Suyumuzu kaynatıyoruz, ve demliğin içine koyduğumuz çayın üstüne kaynar suyumuzu koyduğumuz çaya oranla ekliyoruz. 20 dakika bekledikten sonra çayımız içilmeye hazır.


Karıştırmak
Karıştırmak-Süt ile buz küplerini blendıra koyup karıştırıyoruz. -Karıştırdıktan sonra içine ilk adımda verdiğimiz ölçüde çayımızı ekliyoruz. -5 yemek kaşığı hazırladığımız şeker şrubu ilave ediyoruz -Buzlar küçük parçalara ayrılana kadar mikserde karıştırıyoruz.
Afiyet Olsun Tebrikler çayımız içilmeye hazır.