enteresan.com LogoTansiyon ilaçlarında kanserojen madde bulundu

S
Tansiyon ilaçlarında kanserojen madde bulundu
Sağlık müfettişliği, losartan madde içeren bir kaç değişik marka Tansiyon ilaçlarda muhtemelen kanserojen olan NMBA maddesi’nin karışmış olduğunu ve bu ilaçların hemen eczanelere veya Aile hekimlerine geri getirmeleri için çağrıda bulunduğunu bildirdi.

Hollanda Sağlık müfettişliği göre, 16.000 hastanın losartan madde içeren tansiyon hapı kullandığını açıkladı.

Losartan madde içeren tansiyon hapı markaları, losartan Apotex ve losartan Accord olduğunu açıklayan Sağlık müfettişliği, kanserojen maddenin miktarının düşük olduğunu bu ilaçları kullanan hastaların kanser olma riskinin düşük olduğunu bildirdi.

Hollanda Sağlık müfettişliği, bu marka tansiyon ilaçlarını kullananların kendi başına önlem almamaları konusunda uyardı. ‘Mutlaka eczaneniz veya aile hekiminize başvurunuz’.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Tajikista'da son Moda Tek Kaş

Tajikistanlılara göre kadınların kalın ve bitişik kaşları olması daha güzel...

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.