enteresan.com LogoTansiyon ilaçlarında kanserojen madde bulundu

S
Tansiyon ilaçlarında kanserojen madde bulundu
Sağlık müfettişliği, losartan madde içeren bir kaç değişik marka Tansiyon ilaçlarda muhtemelen kanserojen olan NMBA maddesi’nin karışmış olduğunu ve bu ilaçların hemen eczanelere veya Aile hekimlerine geri getirmeleri için çağrıda bulunduğunu bildirdi.

Hollanda Sağlık müfettişliği göre, 16.000 hastanın losartan madde içeren tansiyon hapı kullandığını açıkladı.

Losartan madde içeren tansiyon hapı markaları, losartan Apotex ve losartan Accord olduğunu açıklayan Sağlık müfettişliği, kanserojen maddenin miktarının düşük olduğunu bu ilaçları kullanan hastaların kanser olma riskinin düşük olduğunu bildirdi.

Hollanda Sağlık müfettişliği, bu marka tansiyon ilaçlarını kullananların kendi başına önlem almamaları konusunda uyardı. ‘Mutlaka eczaneniz veya aile hekiminize başvurunuz’.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Her Şey Göründüğü Gibi Değildir!

Gördükleriniz sizi yanıltabilir, hemen her şeye atlamamak lazım.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.