enteresan.com LogoTayvan'daki En Modern Mimari Tasarımları

20 projenin tamamının yapımına 2008 Temmuz ayında başlanması planlandı ve villaların 2009 yılının Kasım ayında tamamlanması bekleniyor...
Tayvan'daki En Modern Mimari Tasarımları

Çevreci tasarımlar felsefesini ve fikirlerini içeren ve tanıtan, gelecekte yapılacak mimari tasarım planlarını görmek gerçekten oldukça hoş ve sevindirici. Tayvan'ın Next Gene 20 tasarımının en son yayınlanan bu resimlerini görünce, bir çok insan inanılmaz derecede heyecanlandı. Bu proje, 20 tane çok tanınmış mimarın, Tayvan'ın kuzeydoğu sahillerine 20 adet villa tasarlamasını içeriyor. Seçilen mimarlar arasında; MVRDV, Graft, Kengo Kuma ve Julien De Smedt gibi uluslar arası arenada büyük isim yapmış mimarlar ve Tayvan'ın en iyi 10 mimarı bulunuyor. Tüm tasarımlar; en sade ve modern modüllerden, karmaşık biyomorfoz modüllerine kadar değişiklik gösterebilen, etkileyici bir stil yelpazesi ortaya çıkarıyor. Fakat tüm tasarımların ortak noktası ise, etraflarındaki doğayla eşsiz ve benzeri görülmemiş bir şekilde, entegre olması amacıyla tasarlanmalarıdır. Bu sonuçlar, heyecanlandırıcı bir kültür paylaşımının meyveleridir ve gelecek yılların mimarisi için, en modern konseptleri oluşturuyorlar.

Next Gene 20 projesi, Genuine Group tarafından, Doğu ve Batı kültürlerinin mimarları arasında fikir alışverişi ve değişimini sağlayacak bir yok olarak geliştirildi. Her tasarım, kendi etrafındaki doğa ile mükemmel bir harmoni oluşturacak şekilde büyük gelişimler içeriyor. Bu seneki Next Gene20'nin sonuçları ise, çarpıcı ve yenilikçi tasarımlar içeren bu fikirleri ortaya çıkardı. Ray Chen tarafından tasarlanan 'Floating Courtyard' (Süzülen bahçe), çok şık dış yüzeyi ile modern bir siluet olarak öne çıkıyor.

Kengo Kuma'nın tasarımı olan 'Aimai' evi ise, ismini Japoncada iki anlamlı, belirsiz durum veya sorun anlamına gelen bir kelimeden alıyor. Bu evin iç mekanları ve dış mekanları arasında, yapay ve doğal olan kısımları arasında, kesin bir sınır olmadığı için, bu ev ve etrafındaki doğa birbiri içinde mükemmel bir uyumla kaynaşıyorlar. Buradaki alanın zengin yeryüzü şekillerini takip eden ve sınırları, kenarları olmayan bir çatı oluşturan bu ev, varlıkla yokluk arasındaki bir çizgide bulunuyor ve doğanın içinde neredeyse kayboluyor.

Julien De Smedt'in tasarımı ise, benzer düşük profilli tasarım sistemini içeriyor ve eşsiz bir şekilde etrafındaki alanın yuvarlak tepeleri arasında, mükemmel bir uyumla eriyip kayboluyor. Tasarımcı Julien De Smedt, yer yüzü şekillerini, onlara hiç bir şey eklemeden manipüle eden bir ev tasarlamaya çalıştıklarını söylüyor. Yani çevresi ve doğa ile ortak yaşamı olan bir ev, her türlü mükemmel manzaranın keyfini çıkaran fakat kendi bir manzara olmaktan, izlenir olmaktan saklanan bir ev.

Tayvan daki En Modern Mimari Tasarımları

Tayvan daki En Modern Mimari Tasarımları

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Günün Fıkrası :)

Matematik dersinde kadın öğretmen öğrencilere sorar: – Bir ağacın dalında 5 tane kuş var. Taş attım, iki tanesini vurdum.