enteresan.com LogoTayvan'daki En Modern Mimari Tasarımları

20 projenin tamamının yapımına 2008 Temmuz ayında başlanması planlandı ve villaların 2009 yılının Kasım ayında tamamlanması bekleniyor...
Tayvan'daki En Modern Mimari Tasarımları

Çevreci tasarımlar felsefesini ve fikirlerini içeren ve tanıtan, gelecekte yapılacak mimari tasarım planlarını görmek gerçekten oldukça hoş ve sevindirici. Tayvan'ın Next Gene 20 tasarımının en son yayınlanan bu resimlerini görünce, bir çok insan inanılmaz derecede heyecanlandı. Bu proje, 20 tane çok tanınmış mimarın, Tayvan'ın kuzeydoğu sahillerine 20 adet villa tasarlamasını içeriyor. Seçilen mimarlar arasında; MVRDV, Graft, Kengo Kuma ve Julien De Smedt gibi uluslar arası arenada büyük isim yapmış mimarlar ve Tayvan'ın en iyi 10 mimarı bulunuyor. Tüm tasarımlar; en sade ve modern modüllerden, karmaşık biyomorfoz modüllerine kadar değişiklik gösterebilen, etkileyici bir stil yelpazesi ortaya çıkarıyor. Fakat tüm tasarımların ortak noktası ise, etraflarındaki doğayla eşsiz ve benzeri görülmemiş bir şekilde, entegre olması amacıyla tasarlanmalarıdır. Bu sonuçlar, heyecanlandırıcı bir kültür paylaşımının meyveleridir ve gelecek yılların mimarisi için, en modern konseptleri oluşturuyorlar.

Next Gene 20 projesi, Genuine Group tarafından, Doğu ve Batı kültürlerinin mimarları arasında fikir alışverişi ve değişimini sağlayacak bir yok olarak geliştirildi. Her tasarım, kendi etrafındaki doğa ile mükemmel bir harmoni oluşturacak şekilde büyük gelişimler içeriyor. Bu seneki Next Gene20'nin sonuçları ise, çarpıcı ve yenilikçi tasarımlar içeren bu fikirleri ortaya çıkardı. Ray Chen tarafından tasarlanan 'Floating Courtyard' (Süzülen bahçe), çok şık dış yüzeyi ile modern bir siluet olarak öne çıkıyor.

Kengo Kuma'nın tasarımı olan 'Aimai' evi ise, ismini Japoncada iki anlamlı, belirsiz durum veya sorun anlamına gelen bir kelimeden alıyor. Bu evin iç mekanları ve dış mekanları arasında, yapay ve doğal olan kısımları arasında, kesin bir sınır olmadığı için, bu ev ve etrafındaki doğa birbiri içinde mükemmel bir uyumla kaynaşıyorlar. Buradaki alanın zengin yeryüzü şekillerini takip eden ve sınırları, kenarları olmayan bir çatı oluşturan bu ev, varlıkla yokluk arasındaki bir çizgide bulunuyor ve doğanın içinde neredeyse kayboluyor.

Julien De Smedt'in tasarımı ise, benzer düşük profilli tasarım sistemini içeriyor ve eşsiz bir şekilde etrafındaki alanın yuvarlak tepeleri arasında, mükemmel bir uyumla eriyip kayboluyor. Tasarımcı Julien De Smedt, yer yüzü şekillerini, onlara hiç bir şey eklemeden manipüle eden bir ev tasarlamaya çalıştıklarını söylüyor. Yani çevresi ve doğa ile ortak yaşamı olan bir ev, her türlü mükemmel manzaranın keyfini çıkaran fakat kendi bir manzara olmaktan, izlenir olmaktan saklanan bir ev.

Tayvan daki En Modern Mimari Tasarımları

Tayvan daki En Modern Mimari Tasarımları

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Kadın Sünneti (Geleneksel İşkence)

Kadın Sünneti yani klitorisin (bızır) kesilmesi (Klitoridektomi), Kadın Cinsel Sakatlamalarının en yaygın yöntemidir...

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.