Tek Malzemeli Dondurma Nasıl Yapılır?

Bu dondurma tarifi, inanılmayacak kadar güzel. Çok zengin, kaymaklı ve tatlı. Yağsız olduğunu ve hatta hiçbir süt ürünü içermediğini tahmin bile edemezsiniz. Şeker ya da koruyucu da içermeyen bu dondurma tam sizlere göre. En güzel tarafı da bu dondurmayı yapmak içn ihtiyacınız olan tek şey bir malzeme olması. Bu muhteşem tatlının tek malzemesinin ne olduğunu tahmin edebiliyor musunuz? Süt ürünleri olmadan buna dondurma denilmez diyebilirsiniz. Ancak bu tarifi kesinlikle denemenizi tavsiye ediyoruz. Tadını gerçek dondurmalardan ayırt edemeyeceksiniz bile.

1- Malzemeler

1- Malzemeler

Gizli malzemenin ne olduğunu tahmin edebildiniz mi? Muz! Kahverengileşmiş muzlar, bu iş için en iyi gelen muzlardır. Smoothie yapmak, ekmek yapmak ya da çikolata sosuna batırmak için muzları soyabilir veya dondurabilirsiniz. Artık bu lezzetli ve pratik dondurmayı yapmak için de muzları kullanabilirsiniz.
2- Kıvama Gelene Kadar Karıştırın

2- Kıvama Gelene Kadar Karıştırın

İlk başta muzlar karıştırılmaya karşı koyar. Merak etmeyin. Parça parça böldüğünüz muzların, her seferinde birazını daha karışıma ekleyin. Ancak işiniz henüz bitmedi. Blender 3-4 dakika kadar daha çalışmaya devam etsin. Şaşkınlık içerisinde donmuş muzların zengin, kremsi, ipeksi bir karışıma dönüştüğünü göreceksiniz. Muhteşem, değil mi?


3- Afiyet Olsun!

3- Afiyet Olsun!

İlk defa yapıyorsanız bu tarifi olduğu gibi uygulayın. Daha sonra bu tarifi, dondurmayla ilgili her türlü hayalinizi gerçekleştirmek üzere kullanabileceğiniz bir taban olarak kullanın. Dondurmanın üzerine bal, çikolata şurubu, isfenden şurubu, fıstık ezmesi, tatlandırılmış esanslar ya da fazladan dondurulmuş meyve de koyabilirsiniz. Tarifi arkadaşlarınıza sunduğunuzda onların da ana maddeyi tahmin edip edemeyeceğini denemeyi unutmayın