enteresan.com LogoTekvando + Amerikan Futbolu = ComBATON

Uzak doğu Sporları ve Amerikan futbolunun karışımı ComBATON
Tekvando + Amerikan Futbolu = ComBATON

Amerikan Futbolu'nda savunma yapan takım topu tutan oyuncuyu düşürmeye, hücum eden takımda topu tutan oyuncuyu korumaya çalışır. Bu iki amaç için de oyuncular oldukça sert bir şekilde birbirlerine girebilirler ki zaten tüm oyuncular özel koruyucu aparatlarla oynarlar.

Uzak doğu sporları ile Amerikan futbolunu birleştiren ComBATON'da ise iş daha da ileriye götürülüp oyuncuların birbirlerine tekmeyle girişmesine gelmiş.

Tekvando   Amerikan Futbolu = ComBATON

1998'de Steve Blanton tarafından yaratılan oyunun adı Combat (dövüş) ve baton kelimelerinin birleşmesiyle oluşturulmuş. Amaç batonu karşı takımın skor çubuğuna götürüp sayı yapmak. Bu sırada savunma baton taşıyıcısını tekmeleyerek durdurmaya çalışıyor.

Tekvando   Amerikan Futbolu = ComBATON

Üç kişiden oluşan takımlarda oyuncular tekvandodakine benzer kıyafetler giyiyor ve Amerikan futbol kaskları takıyorlar. Her ne kadar oyunun temeli tekmelemeye dayansa da sertlikle ilgili çeşitli kurallar bulunuyor.

  • Omurga ve kafanın arkası hariç tekmelemek serbest.
  • Gövdede istenilen yere yumruk atmak serbest ama kafaya yasak.
  • Rakibi çekiştirmek yasak.
  • Ardından tekme atmak şartıyla rakibi itmek serbest.
  • Dirsek atmak yasak ama diz geçirmeyi yasaklayan bir kural bulunmuyor.

ComBATON'da basketboldaki hava atışına benzer bir uygulama da oluyor. Batonu iki rakip oyuncu birden tutmuşsa bu oyuncular sahanın ortasına gelip baton için kavga ediyorlar.
Bir şekilde ComBATON ülkemizde tanınıp popülerleşirse sahaya atlamalar ve taraftar kavgaları toptan yeni bir boyut kazanabilir.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.