enteresan.com LogoTelefon Dolandırıcılarının Yeni Yöntemi!

Bir gazetecinin anlattığı bu olay tamamen gerçek, yeni dolandırıcılık yöntemi ortaya çıktı, aman dikkat edin ve sevdiklerinizi de uyarın. Öyle bir yöntem bulmuşlar ki gerçekten kimsenin aklına gelmeyecek bir yöntem… Haberimizin detayları aşağıdadır.
Telefon Dolandırıcılarının Yeni Yöntemi!
Bir gazetecinin anlattığı bu olay tamamen gerçek, yeni dolandırıcılık yöntemi ortaya çıktı, aman dikkat edin ve sevdiklerinizi de uyarın. Öyle bir yöntem bulmuşlar ki gerçekten kimsenin aklına gelmeyecek bir yöntem…
Telefonu açtım birisi diyor ki, abi yanlışlıkla senin faturanı ödedim lütfen o parayı bana gönder, tabi önce inanamadım sonra telefon şirketini aradım baktım gerçekten fatura ödenmiş sonra…
Sonra telefondaki arkadaşa ödediği miktarı göndermeye karar verdim ama aklıma da bir kurt düştü. Ya bu adam faturayı sonradan iptal ederse ne olacaktı? Şirketi aradım ve bu faturayı kim ödemiş sordum, ne yazık ki şirket kimin ödediğini bilmiyoruz dediler. Nasıl yani faturamı ödeyen kişinin kim olduğunu bilmiyor musunuz dedim evet bilmiyoruz dediler.
Yani telefondaki kişiyi telefon şirketinden teyit edemedim. Sonra telefondaki adamı biraz sorgulamaya başladım, benim faturam yüklü sen niye böyle bir faturayı ödedin ki, kaza oldu, hata oldu bir sayı hatası yüzünden oldu demeye başladı. Tamam pazartesi yollayacağım dedim. Sonra beni tekrar aradı ve Cep Bank verdi.
Cep bank ile yapılan işlemlere asla güven olmaz çünkü iban veya banka hesabı gibi değil. Aman dikkat edin, herkesten iban, banka hesap numarası isteyin.
Neyse olayı anlatan gazeteci sonra devam ediyor, adam aramış ve annesinin hastanede olduğunu acil paraya ihtiyacı olduğunu söylüyor. Sonra bu arkadaş sorguya devam ediyor ve en son karşıdaki kişi para koparamayacağını anlayınca başlıyor sövmeye ve telefonu kapatıyor. İşin aslı ise, çalıntı bir kredi kartıyla ödeme yapılıyor, karşı taraftan yanlışlık oldu diye yüklü faturanın ücreti isteniyor.
Adam da bakıyor fatura ödenmiş ve ödemeyi geri gönderiyor. Sonra kartın gerçek sahibi ortaya çıkıyor ve bu faturanın iptalini istiyor hatta size karşı çaldınız diye dava bile açabilir. Hem paranızdan hem itibarınızdan olma ihtimaliniz var. Aman siz siz olun böyle şeylere dikkat edin. Yanlışlıkla faturayı ödediyse, iptal için başvuru yapması gerektiğini söyleyin.
Bu yeni dolandırıcılık taktiği fazla yayılmadan durduralım, lütfen sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin…

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Kadın Sünneti (Geleneksel İşkence)

Kadın Sünneti yani klitorisin (bızır) kesilmesi (Klitoridektomi), Kadın Cinsel Sakatlamalarının en yaygın yöntemidir...

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.