enteresan.com LogoTelefon Dolandırıcılarının Yeni Yöntemi!

Bir gazetecinin anlattığı bu olay tamamen gerçek, yeni dolandırıcılık yöntemi ortaya çıktı, aman dikkat edin ve sevdiklerinizi de uyarın. Öyle bir yöntem bulmuşlar ki gerçekten kimsenin aklına gelmeyecek bir yöntem… Haberimizin detayları aşağıdadır.
Telefon Dolandırıcılarının Yeni Yöntemi!
Bir gazetecinin anlattığı bu olay tamamen gerçek, yeni dolandırıcılık yöntemi ortaya çıktı, aman dikkat edin ve sevdiklerinizi de uyarın. Öyle bir yöntem bulmuşlar ki gerçekten kimsenin aklına gelmeyecek bir yöntem…
Telefonu açtım birisi diyor ki, abi yanlışlıkla senin faturanı ödedim lütfen o parayı bana gönder, tabi önce inanamadım sonra telefon şirketini aradım baktım gerçekten fatura ödenmiş sonra…
Sonra telefondaki arkadaşa ödediği miktarı göndermeye karar verdim ama aklıma da bir kurt düştü. Ya bu adam faturayı sonradan iptal ederse ne olacaktı? Şirketi aradım ve bu faturayı kim ödemiş sordum, ne yazık ki şirket kimin ödediğini bilmiyoruz dediler. Nasıl yani faturamı ödeyen kişinin kim olduğunu bilmiyor musunuz dedim evet bilmiyoruz dediler.
Yani telefondaki kişiyi telefon şirketinden teyit edemedim. Sonra telefondaki adamı biraz sorgulamaya başladım, benim faturam yüklü sen niye böyle bir faturayı ödedin ki, kaza oldu, hata oldu bir sayı hatası yüzünden oldu demeye başladı. Tamam pazartesi yollayacağım dedim. Sonra beni tekrar aradı ve Cep Bank verdi.
Cep bank ile yapılan işlemlere asla güven olmaz çünkü iban veya banka hesabı gibi değil. Aman dikkat edin, herkesten iban, banka hesap numarası isteyin.
Neyse olayı anlatan gazeteci sonra devam ediyor, adam aramış ve annesinin hastanede olduğunu acil paraya ihtiyacı olduğunu söylüyor. Sonra bu arkadaş sorguya devam ediyor ve en son karşıdaki kişi para koparamayacağını anlayınca başlıyor sövmeye ve telefonu kapatıyor. İşin aslı ise, çalıntı bir kredi kartıyla ödeme yapılıyor, karşı taraftan yanlışlık oldu diye yüklü faturanın ücreti isteniyor.
Adam da bakıyor fatura ödenmiş ve ödemeyi geri gönderiyor. Sonra kartın gerçek sahibi ortaya çıkıyor ve bu faturanın iptalini istiyor hatta size karşı çaldınız diye dava bile açabilir. Hem paranızdan hem itibarınızdan olma ihtimaliniz var. Aman siz siz olun böyle şeylere dikkat edin. Yanlışlıkla faturayı ödediyse, iptal için başvuru yapması gerektiğini söyleyin.
Bu yeni dolandırıcılık taktiği fazla yayılmadan durduralım, lütfen sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin…

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Kocasını Gizlice Takip Eden Kadın

Resimde gizlenen kadını bulabilir misiniz? Resimde hizmetçiyle flört eden adam basıldığının fakında değil çünkü karısı onu gizlice izliyor. Adamın karısının resimde nerede gizlendiğini bulabilir misiniz? Bulamadıysan 2. sayfada sorumuzun cevabını görebilirsiniz.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.