enteresan.com LogoToyger: Minik Kaplan Taklitleri

Çoğu kaplan türünün nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olunca kedi yetiştiricileri "Toyger" adlı minik kaplan taklitleri yaratmaya başlamışlar.
Toyger: Minik Kaplan Taklitleri

Çoğu kaplan türünün nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olunca kedi yetiştiricileri "Toyger" adlı minik kaplan taklitleri yaratmaya başlamışlar.

Jennifer Santee'ni kaplanlara karşı her zaman ilgisi olmuştu, ve bir tanesini evcil hayvan olarak beslemenin hayalini kurardı. Ancak böyle bir şeyin olabilme ihtimalinin olmadığını bildiğinden o da kendi kaplanını kendi yaratmayı tercih etti. Bir grup kedi yetiştiricisinin arasına katıldı ve Toyger (toy tiger: oyuncak kaplan) cinsini üretmiş oldu. Böylece "egzotik bir hayvanın güzelliğinin korunmasını" sağladı.

Toyger cinsinin aslında kaplan genleri yok, kızılımsı tüyleri ve koyu renkli çizgileri Bengal kaplanınınkini andırıyor. Ancak sahibiyle yürüyüşe çıkacak, oyun oynayacak ve çağırıldığında gelecek dost canlısı ve oyuncu hayvanlar.

Santee, kedilerin kaplanlara daha çok benzetilmesi için dünyanın her yerinden 25 yetiştiricinin çalıştığını söyledi. Yeni türe yoğun ilgi var, tanesi 3,000$ olan hayvanların hepsi satılmış. Kazancın bir kısmı yabani kaplanları koruma vakfına bağışlanıyor. Son kalan kaplanlar da hayvanat bahçelerinde vefat edince, onlardan hatıra yalnızca toyger cinsi kalmış olacak.

Toyger: Minik Kaplan Taklitleri

Toyger: Minik Kaplan Taklitleri

Toyger: Minik Kaplan Taklitleri

Toyger: Minik Kaplan Taklitleri

Toyger: Minik Kaplan Taklitleri

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

8 Korkunç Tümör

8 Korkunç Tümör vakası

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.