enteresan.com LogoTüm Zamanların En Büyük Yanardağ Patlaması

Volkan patlamaları tarihte pek çok dramatik olaya neden olmuş muhteşem doğa olaylarından bir tanesidir. Doğanın gücünü iliklerinize kadar hissettirebilecek güçte olan bu patlamaların en büyüğünün hangisi olduğunu biliyor musunuz ?
Tüm Zamanların En Büyük Yanardağ Patlaması

Tüm Zamanların En Büyük Yanardağ Patlaması

Tarihte birçok doğa felaketi yaşanmıştır ve bunların en büyükleri genelde çok eski tarihlerde olmuştur. Yüzbinlerce insanın kaybolduğu (O zamanlarda cesetlerin bulunması, doğal afetlerin büyüklüğü yüzünden zormuş. Direkt kaybolma istatistiği olarak kayıtlara geçmiş) bu olayların en büyükleri de yanadağ patlamaları.

M.S 130 yılında, Yeni Zelanda'nın Kuzey Adası'nda yaşanan Taupo patlaması, 20.000 kişinin ortadan kaybolmasına neden olmuştur. Tüm zamanların en büyük yanardağ patlaması olarak tarihe geçmiştir.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Tajikista'da son Moda Tek Kaş

Tajikistanlılara göre kadınların kalın ve bitişik kaşları olması daha güzel...

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.