enteresan.com LogoTürk Dizilerindeki Herkesin Sevdiği Unutulmaz İkililer

Türk dizilerinde pek çok insanın yıllarca severek izlediği unutulmaz ikilileri sizin için galerimizde paylaşıyoruz. Siz bu ikililerden hangisini daha çok seviyordunuz?
Ruhsar - Mazhar / Ruhsar
Ruhsar - Mazhar / RuhsarMazhar isminde genç bir adam, genç ve güzel olan karısı Ruhsar'ın hayata veda etmesiyle sarsılır. Karısının ölümüne kahrolan Mazhar bir müddet sonra karısının hayaletiyle karşılaşır. Bu çifti ölüm bile ayıramaz, bir yandan da Ruhsar'ın kaynanası ve görümcesi Mazhar'a yeni eşler arar.

Teoman Acaroğlu - Feridun Bitir / Ayrılsak da Beraberiz
Teoman Acaroğlu - Feridun Bitir / Ayrılsak da BeraberizTeoman ve Berna boşanır ama eskiden yaşadıkları evi paylaşamadıklarından ikiye bölüp aynı evin içinde değişik yaşamlar yaşamaya başlarlar. Bunun dışında sahtekar olan Feridun Bitir'in biricik kankası Teoman ile arkadaşlıkları gözden kaçmaz. Bilhassa Feridun'un 'Teoman yırttık abicim' repliği ünlü olur ama bu arkadaşlar ne yapsalar bir türlü yırtamazlar...

Burhan Altıntop - Gaffur / Avrupa Yakası
Burhan Altıntop - Gaffur / Avrupa YakasıRuhsal problemleri olan ve Avrupa Yakası dergisine sanki bir genel müdür olarak gelen Burhan Altıntop'un sinir bozucu egoist halleri bir sonradan halkın sevgisini kazandı. Burhan Altıntop karakteri her ne kadar egoist gözükse de bir hayli yalnızdı ve onun yalnızlığını paylaşan tek kişi kapıcıları Gaffur olmuştu. Burhan Altıntop her ne kadar ondan utanıyormuş gibi gözükse de bir müddet sonra bağları güçlü iki ruh hastası arkadaş oldular.

Polat Alemdar - Memati Baş / Kurtlar Vadisi
Polat Alemdar - Memati Baş / Kurtlar VadisiBirkaç sezon önce belki Memati öldürülmüş olabilir ancak Polat Alemdar'la yaşadığı maceralar, görevler ve anılar bu ikiliyi uzun zaman içinde ayrılmaz kılmıştı. Sert ve umursamaz bir yapısı olan Memati'yi öldürmek onca girdiği çatışma ve tehlikeye rağmen hiç kolay değildi. Bununla birlikte Polat'a karşı sadakati hiç kaybolmadı.

Ezel - Ramiz Dayı / Ezel
Ezel - Ramiz Dayı / EzelBiraz saf bir kimse olarak en yakın arkadaşları tarafından kandırılıp hapishaneye giren Ömer'i Ezel'e çeviren Ramiz Dayı, hem babacanlığı, hem kestiği raconları, hem de verdiği öğütlerle hafızalarımıza kazındı. Ezel'le giriştikleri maceralar, çatışmalar ve diyaloglar hafızalardan uzun yıllar çıkmadı.

Ali - Metin Özdemir / Kardeş Payı, İşler Güçler
Ali - Metin Özdemir / Kardeş Payı, İşler GüçlerKız kardeşi Feyza ile beraber üç kardeş olan Özdemir ailesinin çocukları ve çok matrak olan mahallelerinde yaşanmakta olan maceralar, ikilinin yapmış olduğu bir 'icatla' harmanlanır. Dizi aslında komik gibi görünse de dizinin alt metinlerinde ufak hicivler de bulunur.

Mecnun - İsmail Abi / Leyla İle Mecnun
Mecnun - İsmail Abi / Leyla İle MecnunBaştaki bölümlerde fena bir adam olsa da Serkan Keskin'in üstün performansıyla birçok insanın kalbinde taht kuran İsmail Abi karakterinin Mecnun'la olan diyalogları ve birlikte bekledikleri gemilere hiç ihanet etmeden beklemeleri aklımıza gelen ilk eylemleri desek yanlış olmaz.

Fiko - Nihat / Süper Baba
Fiko - Nihat / Süper BabaBilhassa Nihat karakterine can veren rahmetli Sümer Tilmaç ve onun kızını seven Şevket Altuğ'un hayat verdiği Fiko karakterleri dizinin merkezindeydi. Bu ikilinin arasında geçen küslükler, kavgalar ve samimiyet gün geçtikçe ikisini birbirine bağladı ve Türk televizyon tarihinin en iyi ikililerinden biri oldu.

Abuzer - Erdal Kömürcü /Kurtlar Vadisi
Abuzer - Erdal Kömürcü /Kurtlar Vadisiİlk başlarda bir mafya dizisi olarak bilinen Kurtlar Vadisi'nde pek çok unutulmaz oyuncu hafızalara kazındı. Bilhassa ilk zamanlardaki karakterleriyle büyük beğeni toplayan dizide uyuşturucu denilince akıllara Abuzer Kömürcü ve hiç sevmediği oğlu Erdal gelirdi.