enteresan.com LogoTürk Televizyonlarının Gelmiş Geçmiş En Büyük Canlı Yayın Skandalları

Bilenler bilir! Türk Televizyonlarında üzerinden kaç yıl geçse de asla unutulmayan canlı yayın skandalları yaşandı! İşte televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en büyük canlı yayın skandalları!
Güner Ümit, 1995 yılında, sunduğu Turnike adlı programında, ‘Mum söndü yapıyorlar' cümlesini kullanınca büyük tepki çekmiş, TV binası taşlanmış, Ümit görevi bıraktı ve uzun süre meslekten uzak kaldı. Ümit, Alevi cemaatinden özür dilese de bir daha o eski günlerine dönemedi.

Şarkı Söylemek Lazım adlı yarışma programında jüri üyesi olan rahmetli sanatçı Erol Büyükburç, program sunucusu Behzat Uygur'un kendisine söz hakkı vermemesi üzerine sinirlendi. Usta sanatçı, " Ben burada saksı değilim, bana da söz hakkı vereceksin, ben Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük sanatçısıyım, en çok bana söz hakkı vereceksin" diyerek tepkisini dile getirdi. Behzat Uygur ise bunun üzerine ''Siz benim büyüğümsünüz, susuyorum'' demekle yetindi.

Cem Davran ile Hande Ataizi'nin sunduğu 'İki Kere Kiki' isimli eğlence programına Arto ile Sevda Demirel konuk oldular. Programda, Arto'nun da kışkırtması sonucu gergin anlar yaşandı ve Ataizi ile Demirel arasında bir atışma başladı. Ataizi, ‘‘Hiç olmazsa beni senin gibi polis basmadı'' dedi, Demirel de, ‘‘Ne dedin sen? Sen benim kim olduğumu biliyor musun o...pu, ben senin gibi camlara çıkıp donumu çıkarmadım. Ayrıca beni İstanbul Emniyet Müdürü akladı'' dedi ve Hande Ataizi'ye tokat attı.

Rapçi Fuat - Boys Anılar
Rapçi Fuat - Boys Anılar"Mesut Yar'la Tuhaf Şeyler"in misafiri olan Rapçi Fuat ve Boys Anılardı. Fuat şarkısını söylerken, Boys Anılar'ın solisti birden sahneye atladı ve Fuat'ı yumrukladı. Canlı yayın derhal kesildi, Boys Anılar stüdyodan çıkarıldı.

Programa katılan ve 6 yaşından beri geleceği gördüğünü söyleyen Sadri Yıldız, bir anda bağırarak yerinden fırladı ve stüdyoda yuvarlanmaya başladı. Olaydan sonra Esra Ceyhan soğuk kanlılığını korurken, Sabri Yıldız stüdyodan dışarıya çıkartıldı.

'Benimle Evlenir misin?' programıyla ünlü olan Caner, katıldığı televizyon programına Tülin'in telefonla bağlanması ile cinnet getirdi. Bir anda kendini kaybeden Caner, masada duran cam su bardağını kafasına vurdu ve parçaladı.

Angelina Jolie ve skandalları! "Girl, Interrupted" isimli filmdeki oyunuyla "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" dalında Oscar kazanan yıldız, ödülünü almaya erkek kardeşi James ile beraber geldi. Teşekkür konuşmasını yapan Jolie ile kardeşi, herkesin önünde dudak dudağa öpüştü. Jolie, bunların üzerine bir de "Görüyorsunuz kardeşimle aşk yaşıyorum" dedi.

Sabah programına katılan Banu Alkan ve sevgilisi Murat Taşdemir arasında yaşanan olay da televizyon dünyasının unutulmaz olayları arasında anılıyor.

Medyum Memiş - Keto kavgası
Medyum Memiş - Keto kavgasıEn iyi medyumun kim olduğunun tartışması oluken Medyum Memiş "Gazete benim için herkesi şaşırtan medyum diye manşet attı" diyor. Bu cümleden sonra Keto, Memiş'in hiç istemediği bir haberi hatırlatıyor. Sonra da tokat ve kavga geliyor!

Beyaz Show'a konuk olan şovmen Ata Demirer, canlı yayına telefonla bağlanan bir genç kızın "Kız arkadaşınız var mı?" sorusunu yanıtlarken büyük bir pot kırdı. Genç kız, Ata Demirer'e "Eğer yoksa" deyince, şovmen hemen atılıp "Verecen mi?" dedi ve stüdyoda buz gibi bir hava esti. Demirer, yanlışını anladığı zaman ise iş işten geçmişti.

Çarkıfelek'te izleyenleri şok eden olay Erbil'in kendisinden araba isteyen yarışmacıya küfretmesi sonucu yaşandı. Erbil olayı şöyle anlattı: "O dönemde yalvarmalar had safhadaydı. Bir kadın telefonla bağlanmış, arabayı istiyor. 'Ne olur Mehmet Ali Bey, oğlum da yeni ehliyet aldı' diyor. Yalvardıkça yalvarıyor, kadın yarışmaya devam ederken ben kulise üstümü değiştirmeye gittim o sırada oğluna da... diye küfrettim. Sesimi televizyondan duydum. Şok oldum 'anaaa' dedim... Onu da duydum! Artık yapacak bir şey kalmamıştı...''

Uzun seneler süren İbo Şov da bir skandala sahne oldu. Programda kavga, konuk sanatçı Yıldız Tilbe'nin “Kandıramazsın Beni” isimli şarkısını söylerken Tatlıses'in şarkıyı yarıda kesmek istemesiyle başladı.
Tilbe, Tatlıses'in tüm engelleme çalışmalarına rağmen şarkısını söyledi. Araya giren reklamlardan sonra Tatlıses, konuğu Yıldız Tilbe'nin kendisine saygısızlık yaptığını söyledi. Hararetli tartışmalardan sonra Tilbe programı terketti ve İbo Şov ekranlardan kaldırıldı.

"Seray Sever ve Erkekler" isimli programın çekimlerinde tiyatrocu Ali Poyrazoğlu, Seray Sever'e ilginç bir davranışta bulundu. Sohbet esnasında Seray Sever'in, "Beni hiç kimse ellemedi" sözlerinden sonra ayağa kalkan Ali Poyrazoğlu, "İnsan yaşamadığı şeyleri yaşamalı" dedi ve Sever'i hiç beklemediği bir anda taciz etti.