enteresan.com LogoUçurtma İle Çalışan Nereus Su Kapsülü Suya Dalabiliyor

Nereus; çekiç kafalı bir köpekbalığı, bir manta vatozu, bir Japon bisikleti ve bir Storm Trooper askerinin karışımından oluşmuş gibi görünen, uçurtma ile çalışan bir su aracıdır.
Uçurtma İle Çalışan Nereus Su Kapsülü Suya Dalabiliyor

Nereus; çekiç kafalı bir köpekbalığı, bir manta vatozu, bir Japon bisikleti ve bir Storm Trooper askerinin karışımından oluşmuş gibi görünen, uçurtma ile çalışan bir su aracıdır. Uçurtma sörfünden esinlenerek, bu su kapsülü yarış aracını yapan tasarımcılar, bu aracın göreceli olarak su üstünde ve altında oldukça yüksek hızlarda, hareket edebileceğini söylüyorlar. Tasarımcılar; 'Deniz bir yandan sizi çekerken, ne kadar yüksek hızlarda suya dalış yapılabilmesinin, mümkün olabileceğini henüz bilmiyoruz. Fakat bunun nasıl çalışacağını çok iyi bir şekilde biliyoruz.' diyorlar.
Tasarımcılara göre, Nereus'u aynen bir bisiklet kullanır gibi, bir direksiyon çubuğunu çevirerek kullanabileceksiniz. Bu direksiyon çubuğu, teller vasıtası ile uçurtmaya bağlanacak ve aynen uçurtma sörfünde olduğu gibi, benzer prensipler kullanarak çalışacak. Dalmak için ise, sadece direksiyon çubuğunu aşağı doğru itmeniz gerekecek ve Nereus, onu yukarı çekmekte olan uçurtma sudan dışarı çıkarmadan önce, birkaç saniye boyunca suya dalabilecek. Gerçekten, kulağa çılgınca bir fikir gibi geliyor. Fakat kesinlikle, bunlardan bir tanesine sahip olmak isteyeceksiniz.

Uçurtma İle Çalışan Nereus Su Kapsülü Suya Dalabiliyor