Unless Çevreci Mobilya Tasarımları

Dr. Seuss'un 'The Lorax' adlı kitabından alıntı yapacak olursak, 'Senin gibi biri daha bu kadar fazla önemsemediği sürece, hiçbir şey daha iyiye gitmez.

Dr. Seuss'un 'The Lorax' adlı kitabından alıntı yapacak olursak, 'Senin gibi biri daha bu kadar fazla önemsemediği sürece, hiçbir şey daha iyiye gitmez.' Unless tasarımları, sürdürülebilir bir paket içinde, yüksek stil özelliklerini taşıyor. Unless geçen senenin sonlarında, Yeni Zelanda'daki Taranaki'nin Okata bölgesinde, fiziksel showroomlarının kapılarını açtı. Bununla aynı zamanda, web sitelerini de faaliyete sokarak, tasarımları çevresel bir sorumluluk üstlenmiş olan ve her geçen gün sayıları artan Yeni Zelanda'lı tasarımcıların, çalışmalarını Rebecca Asquith ve Tim Wigmore'un direktörlüğünde, sergileyebilecekleri bir outlet haline getirdiler. Hem iş olarak hem de pratik olarak, sürdürülebilir olan Unless showroom ve tasarım ofisleri; su ve enerji kullanımı verimliliği, atıkların azaltılması, geri dönüştürme, özellik katma konularının ilkelerini benimsiyorlar ve yerel toplumda ağaç dikme dahil olmak üzere, çevreci çalışmalarda bulunuyorlar.


Unless'in web sitesinin faaliyete geçmesi ve showroomlarının açılması, resmi olarak 10 Mart 2007 tarihinde gerçekleşmiştir.


Resimlerde görebileceğiniz tüm Unless ürünleri, sürdürülebilir bir şekilde yetişmiş olan, Avustralya'ya özgü bir çam ağacından yapılmıştır ve yassı bir şekilde katlanıp toparlanarak, taşıma kolaylığı ya da paketleme için minimum yer kaplaması sağlanmıştır.