Uzay Mekiklerine Benzeyen Jakuzi Küvetleri

Altın madeni arayan insanlar, ilk defa California topraklarına akın ettiği zamanlarda, bugün insanların sıcak bir jakuzi içinde dinlenip rahatlamalarına eş değer olarak görülen şey, içinde hareketsiz ve sabit bir şekilde duran suyla ağzına kadar dolu olan, çinko kaplanmış bir küvet içerisinde osurmak anlamına geliyordu.


Günümüzde ise bu durum, içinde birkaç yüz tane su fışkırtan su jeti bulunan, 40 inç boyutlarında dahili bir plazma televizyonuna sahip olan, içine 10 kişinin girebileceği kadar büyük bir alana sahip, CERN araştırma merkezindeki Büyük Hadron Çarpıştırıcısının partikül detektörlerine benzeyen, bir nesne akıllara gelmektedir. Tüm bu harika jakuzi küvetlerini bir arada tek bir galeriye toplamamızın nedeni, insan vücudu şeklindeki bu kalıpların düzenlenme şekli ve su fışkırtan su jetlerinin stratejik olarak yerleştirilmesi konusunda, inanılmaz derecede farklı seçenek ve tarzın bulunmasından dolayı ortaya çıkan, büyüleyici ve mükemmel bir tasarım gücünün olmasıdır. Tüm bu harika jakuzi küvetleri, bir arada tek bir galeri içinde yan yana sergilendiğinde, inanılmaz derecede etkileyici bir görsellik ortaya çıkarıyorlar.


Bu uzay mekiklerinin içine benzeye jakuzi küvetleri, 1950'lerdeki arka kısmında yüzgeçleri bulunan arabalar veya 1970'lerdeki dalgalanan su yatakları gibi, belli bir zamanı ve yeri anlatabilmek için kullanılan nesneler kadar, olağan dışı bir yapıya sahiplerdir.