Video

Enteresan Videolar

Tuşsuz Klavye

Farklı bir klavye deneyimine hazır olun!

Her Parmağa Uyan Yüzük

Altın yüzükteki göz yanılması şaşırtıyor.

Yokuş Yukarı Yuvarlanan Toplar

Normalde aşağıya yuvarlanması gereken toplar nedense yukarı gidiyor.

Kara Kalem Portre Çizen Robot

Robotik araştırmacı Sylvain Calinon; portre çizen bir robot geliştirdi...

Robotik Langırt Masası

Bir takım, kimsenin sizle beraber oynamak istemediği zamanlar için robotik langırt masası yaptı...

Uzay Yolculuğuna Hazır Olun!

Artık gerçekten uzayada turist gibi gezip göremeye gidilebilecek...

Düz Duvara Tırmanabilen 15 Robot

obotlar çoğunlukla, sarsıntılı hareketleri ve dış iskelet gibi görünen bileşenlerinden dolayı, böceklere büyük ölçüde benzemektedirler. Bu sarsıntılı hareketleri ve dış iskelet gibi görünen bileşenlerinin her ikisi de, birbirinden bağımsız olan ve en modern şekildeki çalışmaların sonucunda, ortaya çıkan sonuçlardır. Bu robotların, duvarlara tırmanmalarını sağlamak ve tavandan sanki hiçbir çaba harcamıyormuş gibi sarkmalarını sağlamak, tabi ki onların böcek gibi görünmelerini destekliyor.

Vahşi Hayvan Pazarı

Çin'de bulunan vahşi hayvan pazarlarına, onların içinden bir bakış.

Dünyanın En Uzun Basketi Videosu Sahte Mi?

"Dude Perfect's" grubunun kurucuları Texas A&M Üniversitesi öğrencileri, çektikleri videoyu YouTube'da paylaşınca büyük ilgi topladılar.

İnsan Eli

Hidrolikle çalışan, arabaları ezebilecek kadar güçlü, dev bir ele sahip olmak istediniz mi hiç? İnsan Eli'yle bu güç, artık ellerinizde. Ya da elinizde.

Dev Hummer

Bu en büyük lüks sembolü olan araç, bir hippiye dönüşüyor. Sanatçı Myk Henry ve ekibi Amerikan Rüyası'nın tüketiminden bahsediyorlar, yaptıkları sanat eseri de bunu çok iyi bir şekilde ortaya koyuyor.

İnsandan Pil Olur mu?

Canlı pil Slavisa Pajkic...

Ressam Filler

Ben her zaman, fillerin inanılmaz hayvanlar olduğuna inanmışımdır. Fakat bu fillerin, resim yapmak gibi oldukça olağan üstü bir faaliyeti bile, yapabileceklerini hiç hayal etmemiştim. Benim, üstünde tam olarak kontrole sahip olduğum, bir deste parmağım var ama ben bile, böyle resim yapamıyorum!

18 Tane Gerçek Anlamda Ufacık Olan Projektör

Cep telefonlarının içine monte edilen, gerçekten oldukça küçük olan projektörlerin prototipleri, neredeyse 2 yıldır geliştirilmekteydiler ve şimdi, üretim versiyonlarını görmemiz, gerçekten oldukça yakın. Bir Blackberry Curve cep bilgisayarının, içine monte edilmesi beklenen bir projektör, milyonlarca can sıkıcı ve sanattan yoksun Powerpoint sunumlarının, toplantı salonlarının sınırlarından dışarıya kaçarak, medeniyetin sonunun gelmesine neden olabilir.

Arap Driftçileri

Eğer gereğinden fazla paranız ve çok ucuz benzininiz olsaydı ne yapardınız? Muhtemelen 1950'li yılların Amerika'sında olduğundan çokta farklı olmayan bir tutumla, oldukça pahalı arabalar içerisinde hareketler yapıp sağda solda gezerdiniz.

Fütürist Alman Araba Fabrikaları

Henry Ford'un araba montaj hattı, modern araba üretim sistemlerinin bir sembolüdür. Fakat bunun yanında, bu üretim hatlarının keşfedildiği kasaba şu anda, bir yıkıntı ve harabe haline gelmiş durumdadır. Ayrıca Toyota firması da, hem Ford firmasını hem de General Motors firmasını birleştirdiğinizde ortaya çıkan değerin bile, şu anda 10 katı değere sahiptir.

Çevre Kirliliğini Koklayan Robotik Köpekler!

B

Jet Motorlu Batmobile (Yarasamobil)

Jet motorlu Batmobile (Yarasamobil) Dünya'nın en yassı arabası

25.000 Big Mac yiyen adam!

Don Gorske, 17 Mayıs 2005'te 25.000'inci Big Mac'ini yedi.

Devasa Kauçuk Yılan Dalgalardan Enerji Üretiyor

Şimdiye kadar, bir sürü robotik yılan görmüş olabilirsiniz. Fakat bu seferki robot yılanımız, tersine görev yapma mantığıyla çalışıyor.

Mule Motorcycles

Richard'ın en ünlü tasarımlarından biri olan "Madonna Bike" olarak bilinen bu spor motorsiklet, sadece fotoğraf çekilmek üzere fotoğrafçı tarafından kiralandı.

Tahta Adam Levi van Veluw (Video)

Hollandalı sanatçı Levi van Veluw'un tahta dünyası...

2 Tekerlekli Araba ( P.U.M.A )

Trafik sıkışıklığı, araba kazaları, gürültülü caddeler bu arabayla birlikte tarihe karışacaklar. Segway isimli firmanın P.U.M.A isimli projesi, sıradan ulaşım yollarına yeni bir alternatif getiriyor. 2 tekerlek üzerinde, elektrikle çalışan Puma gerçekten olmuş.

Enteresan Reklam Klibi

Bir çikolata reklamı için, çekilen klipte, çocuklar kaş ve gözlerini oynatarak, müzik yapıyorlar.