enteresan.com LogoWi-Fire İncelemesi

Bu kablosuz bir aygıtla standart Wi-Fi sinyalinin erişim mesafesini genişleten Wi-Fire'ı üreten, hField Technologies'in iddiası.
Wi-Fire İncelemesi

300 metre mi diyorsunuz? Bu kablosuz bir aygıtla standart Wi-Fi sinyalinin erişim mesafesini genişleten Wi-Fire'ı üreten, hField Technologies'in iddiası. Büyük soru ise, işe yarıyor mu? Özetle evet, birkaç kuralla çalışıyor. Bunlardan en büyüğü, Laptop'a kelepçelenmiş olarak görülen büyük kare olan tek yönlü bir anten. Aygıtı etkin bir şekilde kullanabilmek için, kablosuz dağıtım soketinizin (hub) olduğu yöne doğru çevirmelisiniz. İyi haber ise aksiliklerin meydana gelmemesi. Her şey kusursuzca çalışıyor gibi görünüyor. Birim, USB enerjisi ile çalışıyor ve Laptopunuzun pil ömrünü yada performansı etkilemiyor. Dairem 75 metrekare ve kablosuz dağıtım soketinden en fazla 9 metrekare kadar uzaktayım. Sınırları test etmek ve sinyali kaybetmeden ne kadar uzağa gidebileceğimi test etmek istedim. Dışarı çıkıp sokağın sonuna kadar ilerledim. Şunu da belirtmeliyim ki oturduğum apartmanın önündeki sokak toplamda dört sıradan oluşuyor.Daha sonra sinyalin yarının altına düştüğünü fark ettim ancak hala nette sörf yapabiliyor, e-postalarımı kontrol edebiliyordum. Tabii ki bunu kablosuz dağıtım soketinin bulunduğu yatak odamın penceresini net bir şekilde gören anten sayesinde yapabiliyordum. Daha sonra yer altındaki park yerinden sinyali test etmeye karar verdim. Beklediğim gibi, sinyal yoktu ancak tabii ki bu Wi-Fire'ın hatası değildi. Tüm kablosuz sinyaller arada beton olduğunda dramatik olarak düşüyor. Benim için en sıkıntı veren şey tasarım. Son derece biçimsiz olan tasarım, saf beyaz Macbook'umu değişime uğramış bir yaratık gibi gösteriyor. Ürün ekrana güvenli bir şekilde tutunan plastik bir kelepçeyle geliyor. Bununla birlikte Wi-Fire küçük ancak bu derli toplu olduğu anlamına gelmemeli. Eminim hField Technologies daha biçimli olan bir birim üretecektir, ancak onların biçimden çok işlevle ilgilendiğini de düşünmüyor değilim. İyi haber ise çalışıyor olması.Basit bir sürücü yüklemesiyle hem mac'lerle hem de PC'lerle uyumlu bir hale geliyor ancak etiket fiyatı insanları biraz ürkütebilir (80 dolar). 90 metrekareden büyük bir evde yaşıyorsanız kablosuz yineleyiciyle aynı fiyata gelir tabii buna rağmen Wi-Fire'nin sağladığı hareketliliğe sahip olamazsınız.

hField, için küçük bir not, daha küçük bir versiyon için çalışın!

Wi-Fire İncelemesi

Wi-Fire İncelemesi

Wi-Fire İncelemesi

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Ölünce Parasıyla Gömülmek İstedi! Bakın Nasıl Bir Çözüm Buldular

Cimri bir eşe sahip olmak can sıkıcı olabilir. İnsanlar kendi kazandıkları parayı istedikleri gibi harcamakta özgürdürler elbette. Ancak evliyseniz cimri olmak pek de iyi bir fikir değil.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.