Yanlış Bildiğiniz 10 İlginç Bilgi!

Uzun zamandır doğru sandığımız, ama aslında yanlış bildiğimiz 10 ilginç bilgiyi, galeri resimlerinin altında sizin için derledik. Devam etmek için resimlere tıklayın.

1. Jüpiter bize aynı Ay gibi yakın olsaydı, bizler onu Dünya'dan bu şekilde görecektik..


2. Deliksiz anüs
Dünyada doğan her 5000 bebekte bir görülen ve 'imperforate anüs' yani, deliksiz anüs denilen bir hastalık var. Bu rahatsızlıkta dışkıyı bırakacak yer yoktur, bu sebeple bu bebeklerin anüsü hastanede delinir.


3. Sanılanın aksine asıl havuç turuncu değildir. Havuç, bulunduğu ülkenin mevsim koşullarına ayak uydurur. Batı'da genellikle sarı ve turuncu olan havuç, Avrupa ve ABD'ye mor rengiyle yayılmış.


4. Mavi balinaların kalbi o kadar kocamandır ki bir insan, bu atardamarlar içerisinde rahat rahat yüzebilir.


5. Evrendeki yıldız sayısını merak edenler için, gökbilimcilerin açıklamasını aktaralım. Evrendeki yıldız sayısı, dünyadaki tüm plajlardaki kum taneleri kadardır.


6. Su aygırlarının sütü niçin pembe olur?
Süt renginin pembe olma nedeni aslında, su aygırlarının vücutlarında üretilen Hipposudoric acid ve Norhipposudoric acid isimli iki farklı vücut salgısıdır.


7. Bayıldığımız Kurabiye Canavarı'nın bir ismi var mı?
Susam Sokağı'nın unutulmaz karakteri Kurabiye Canavarı'nın gerçek ismi Sid. Diğer kahramanlardan olan Kırpık'ın gerçek ismi 'Oscar the Grouch', Edi ve Büdü'nün gerçek isimleri ise Ernie ve Bert.


8. Fermuarların üstünde yazan YKK nedir?
Bu, aslında Yoshida Kogyo Kabushikikaisha'nın kısaltılmış hali yani Japonca'da Yoshida Limited Şirketi anlamına gelir.


9. Aztek Uygarlığı Orta Meksika'da 14. ve 16. Yüzyıllar arasında yaşamış bir Orta Amerika halkıdır. Birleşik Krallıkta kurulan Oxford Üniversitesi'nin kuruluş yılının 1096'dan önce olduğu yönünde iddialar vardır. Yani Oxford Üniversitesi, Aztek Uygarlığından daha eskidir!


10. Bir araştırmaya göre, bozuk para ile yiyecek ve içecek alınan otomatların yanlışlıkla birini öldürme riski 112 milyonda birdir. Köpekbalığının ise 250 milyonda bir !